Samsung telefonlarda SD kart nasıl şifrelenir?

Samsung telefonda, telefona takılı Micro SD kart içindeki veriler nasıl şifrelenir? Sd kart içindeki bilgiler nasıl korumalı hale getirilir?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Samsung telefonlarda Mikro Sd kart içindeki veriler şifrelenerek güvenli hale getirilebilir. Mikro SD kart içindeki veriler şifrelenirse, SD kart sökülüp başka telefona takıldığında veriler açılmaz, görüntülenmez.

    SD kart verilerini şifrelemeden önce mutlaka şunları bilmelisiniz:

    • SD kart şifrelenirse ve şifre kaldırılmadan telefon sıfırlanırsa SD kart şifresi bir daha çözülemez.
    • SD kart başka telefona takılırsa o SD kart içindeki veriler o telefonda açılmaz.

    Bu bilgiler önemlidir. Telefofunuz arızalanırsa SD kartı söküp başka telefona takmanız işe yaramaz. Verileri göremezsiniz. Telefonu sıfırlarsanız yine SD kart içindeki bilgilere erişemezsiniz.

    Samsung telefonlarda SD kartı şifreleme:

    1. Telefonda ayarlar menüsüne gidin.
    2. Kilit Ekranı ve Güvenlik seçeneğine dokunun.
    3. Bu ekranda en alta doğru inin burada SD Kartı Şifrele seçeneğine dokunun.
    4. SD kartın şifreleneceğine dair bir bilgi penceresi gelecek.  Şifrelemenin bir veya bir kaç saat sürebileceğini unutmayın. Şifreleme süresi SD kartta bulunan veri boyutu ile alakalıdır. SD kart şifreleme işlemi sırasında SD kart kullanılamaz. Sd kart sıfırlanırsa SD kart içindeki veriler okunamaz.
    5. Sd kartı şifrele butonuna dokunun.
    6. Pin istenecektir pininizi, parolanızı veya güvenlik şeklinizi çizin.

    Sd kart şifreleme işlemi başlayacaktır. Şifreleme durumu % ifadesi ile görülecektir. Örneğin 60GB verisi olan bir SD kart 100 dakika gibi bir sürede şifrelenir.

    SD kart şifrelendiğinde içindeki tüm veriler şifreli hale gelir ve başka telefonda açılamaz, görüntülenemez.

    SD kart şifre çözme işlemi için buradan faydalanabilirsiniz: Samsung telefonlarda SD kart şifresi nasıl kaldırılır?

    murat murat (12492)