Samsung telefonlarda SD kart şifresi nasıl kaldırılır?

Samsung telefonlarda şifreli SD kart şifresi nasıl kaldırılır? Şifreli SD kart içindeki verilerin şifresi nasıl çözülür?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Samsung telefonlarda Mikro Sd kart içindeki veriler şifrelenerek güvenli hale getirilebilir. Mikro SD kart içindeki veriler şifrelenirse, SD kart sökülüp başka telefona takıldığında veriler açılmaz, görüntülenmez.

    SD kart şifresinin kaldırılabilmesi için telefonun sıfırlanmamış olması ve SD kartın şifreleme işlemi yapılan telefonda takılı olması gerekir. Eğer telefonunuzu değiştirdiyseniz veya SD kart şifresini kaldırmadan telefonu sıfırladıysanız bu şifre artık kaldırılamaz. Sd kartı formatlayarak tekrar kullanabilirsiniz.

    Samsung telefonlarda SD kartı şifre kaldırma:

    1. Telefonda Ayarlar menüsüne gidin.
    2. Kilit Ekranı ve Güvenlik seçeneğine dokunun.
    3. Bu ekranda en alta doğru inin burada SD Kartı Şifresini Kaldır seçeneğine dokunun.
    4. Sd kart şifre çözme bilgi penceresi gelecektir. SD kart şifresi sadece SD kartın şifreli hale getirildiği telefonda kaldırılabilir. Başka telefonda kaldırılamaz. SD Şifre çözme işlemi bir kaç saat sürebilir. SD kart içindeki verinin boyutuna göre SD Card şifre çözme işlemi çok uzun veya kısa sürebilir.
    5. Sd kart şifresini çöz butonuna dokunun.
    6. Pin istenecektir pininizi, parolanızı veya güvenlik şeklinizi çizin.

    Sd kart şifre çözme işlemi başlayacaktır. Şifre çözme durumu % ifadesi ile görülecektir. Örneğin 60GB verisi olan bir SD kartın 100 dakika gibi bir sürede şifresi çözülecektir.

    SD kart şifrelendiğinde içindeki tüm veriler şifreli hale gelir ve başka telefonda açılamaz, görüntülenemez.

    SD kart şifreleme ile ilgili buradan bilgi alabilirsiniz: Samsung telefonlarda SD kart nasıl şifrelenir?

    murat murat (12492)