Samsung TV işletim sistemi

Samsung Smart TV nin kullandığı kendi internet tarayıcısı artık twitter vs. internet sitelerini desteklemiyor. TIZEN işletim sistemine Chrome yükleyebilir miyim veya başka bir yolu var mıdır?..

memocano memocano (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba bu tarz TV içinde gelen uygulamalar genelde çok sınırlıdır ve dışarıdan müdehaleye pek açık değildir. Açık olsa bile sağlıklı olmayacaklardır.

    Android TV ler bir bakıma android işletim sistemi içerdiğinden .apk uzantılı dosyaları yüklenmesine izin veriyorlar.

    Ancak sizin durumunuzda bende biraz araştırmalarıma rağmen Chrome tarayıcısının yükleme yapılamayacağını birkaç farklı yerde okudum. Size tavsiyem bu tarz yöntemlerle uğraşmadan TV nize 3.parti bir medya aracı takın. Bu Xiaomi TV, Apple TV, Chromecast gibi cihazlar olabilir. Samsungun üzerinde gelen stok tizen işletim sistemile ile memnun olmayacağınız oldukça aşikâr.

    ismailsarp ismailsarp (6010)