Sanal bellek ayarı nasıl olmalı?

6 GB RAM ve 500 GB HDD'li bilgisayarımda Windows 10 kullanmaktayım. Performans Seçenekleride "Sanal Bellek" ayarı var. Sanal bellek boyut ayarı kaç olmalı?

kemal00 kemal00 (24)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 sanal belleği otomatik olarak yönetir. Yani senin sanal bellek boyutunu ayarlamana gerek yok. Kaldı ki RAM'in 6GB bu Windows 10 için gayet ideal bir bellek oranı.

    Fakat teknik olarak sanal bellek en az normal Ram miktarının 1.5 katı en fazla 4 katı olmalı.

    Yani sende sanal bellek ayarı en az 9GB en fazla 24GB olmalı. Bana kalırsa hiç elleme. Windows 10 sanal bellek miktarını sana göre otomatik ayarlar.

    Ayrıca sanal bellek kullanımı bilgisayarı yavaşlatır.

    murat murat (12492)