Sanal Bellek Nedir?

Sanal Bellek Ne İşe Yarar?

Sanal Belleği Nasıl Yükseltebilirim?

ardahd ardahd (631)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sanal bellek, bilgisayarınızın RAM'ini sabit diskinizdeki geçici alanla birleştirir. RAM azaldığında, sanal bellek, RAM'deki verileri disk belleği dosyası adı verilen bir alana taşır. Verilerin disk belleği dosyasına taşınması ve gerektiğinde buradan alınması, bilgisayarınıza ilgili işi tamamlamak için gereken miktarda RAM sağlar.

    Sanal Belleği Nasıl Yükseltebilirim?

    Bilgisayarım - Sağ tık - Özellikler - Gelişmiş Sistem Ayarları - Gelişmiş - Performans ayarları seçin.Gelişmiş Seçeneğini Seçin.Sanal bellek - değiştir Orda önerilen olarak sizin ram mikatırınıza göre miktar söyleyecektir o miktarı girip bilgisayarı yeniden başlattığınızda yükseltmiş olcaksınız.

    ardahd ardahd (631)