sanal bilgisayarda yazılım çalışmıyor

Merhaba arkadaşlar.Dizüstü bilgisayarımda Virtual Box ile Windows 7 işletim sistemi olan sanal makine kurdum. Ancak sanal makinede kullanmak istediğim exe uzantılı olan bir oyun programı ve bu yüzden sanal makine kurduğum oyun bu program sanal makinede çalışmaz hatası veriyor. Aynı şekilde XP işletim sistemi kurduğumda da bu hatayı alıyorum. Şu anda Vista Home Premium 32 Bit yüklü ve aynı hatayı almaktayım. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır arkadaşlar?

hakanselcuk68 hakanselcuk68 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bunun bir çözümü var ama yaptığında her seferinde kayıt defterinde bir şeyi değiştirmen gerekecek. Sanal bilgisayarı kapattığında ve açtığında tüm ayarlar sıfırlanacak.

    1. Sanal makinada kayıt defterini (regedit) aç.
    2. Kayıt defterinde şu yolu bul HKEY_LOCAL_MACHINE > HARDWARE > ACPI burada DSDT değerini bul, genişlet.
    3. VBOX_  değerini sağ tuşla tıkla yeniden adlandırı seç NOBOX_ olarak değiştir.
    4. Daha sonra HKEY_LOCAL_MACHINE > HARDWARE > DESCRIPTION > System yolunu izle.
    5. SystemBiosVersion değerini sağ tuşla tıkla değiştiri seç.
    6. Değeri VBOX -1 yazan değeri NOBOX -1 olarak değiştir.
    7. Yine burada VideoBiosVersion değerini çift tıkla.
    8. Tüm değerleri sil.
    9. Kayıt defteri editörünü kapat.

    Bunu dene bakalım bir zamanlar işe yarıyordu.

    hakan hakan (15394)
    4 yıl önce cevaplandı

      tşk ederim.dediklerinizi birebir yaptım programı denedim yine aynı sorun devam etmekte.sanal bilgisayarı yeniden başlatınca kayıt defterindeki eski ayarlara dönmüş durumdaydı tekrar uyguladım anlattıklarınızı fakat olmuyor başka tavsiyeniz varmı hocam

      hakanselcuk68 hakanselcuk68 (1)