Sanal bilgisayarın içine nasıl Windows 11 kurabilirim.

 Virtual Box

kulan1 kulan1 (15)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    1. Buradan 3. seçeneği yani "Windows 11 Disk Görüntüsünü (ISO)" indirin.
    2. VirtualBox'da "Yeni" deyin.
    3. Sanal makine adını girin ve kurulum konumuzu ayarlayın.

    • Türü: Microsoft Windows
    • Versiyon: Windows 11

    4. Sonraki adımda RAM'i ayarlamanız gerekiyor, Windows 11 minimum en az 4 GB, maksimum en az 8 GB RAM vermeniz geekiyor.
    5. Sonraki adımda "Sanal Sabit Disk Oluştur" seçeneğini seçip "oluştur" deyin.
    6: Oluşturduğunuz sanal makineyi başlatın.
    7: Karşınıza "Optik Disk Seçici" çıkacak, buradan "Add" deyip indirdiğiniz İSO'yu seçin. [ Windows 11 Disk Görüntüsünden İSO'yu masaüstüne çıkartmanız gerekmekte ]
    8: "Seç" deyip başlatın.
    9: Bundan sonra win11 kurulumu.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)