Sanal gerçeklik cihazları için uygulama ve oyun kodlamak/tasarlamak

Böyle bir işte çalışmak için ne yapabilirim? Nasıl bir eğitim almam gerek? Üniversite şart mı? Geliri nedir? vb. sorular...

misty misty (556)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Cevabını bende çok merak ediyorum şimdi hayal edince çok güzel bir meslek hani tasarladığın şey aynı gerçek gibi olunca proje bitimindeki heyecanı hayal edemiyorum ama tabiki bu mesleğin iç yapısını bilmediğim için birşey diyemiyeceğim.

    İleriki zamanlarda araştıracağım konulardan biri cevaplayan olursa şimdiden ön bilgi edinmek güzel olur.

    demsinasbey demsinasbey (69)
    6 yıl önce cevaplandı

      Sanal gerçeklik ile ilgili özel bir üniversite bölümü yok. Fakat herhangi programlama / mühendislik eğitimi alan kişi ya da programlama konusunda kendini geliştiren birisi internet üzerindeki kaynakları kullanarak kendini geliştirebilir.

      Programlama bilgisi kadar ingilizce bilginizin de iyi olması gerektiğini belirteyim zira iyi kaynakların tamamı ingilizcedir.

      alattin alattin (16999)