Sanal kredi kartı ne kadar güvenli?

Limitini kart sahibi kendi belirleye bilir mi?

En düşük kaç para limitli olabilir?

Bankalara göre şartlar değişir mi?

Bu sanal kart çıkartmak için nasıl işlemler yapılmalı?

Ve sanal kartı internet baş vuru yapılıp çıkartılabilinir mi ?

mat7 mat7 (341)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sanal kredi kartı ne kadar güvenli?

    E-ticaret işlemlerinde en güvenli ödeme yöntemlerinden biri sanal kart. Sanal kart güvenlidir. Doğru kullanırsanız.

    Limitini kart sahibi kendi belirleyebilir mi?

    Sanal kartın özelliği bu. Limiti siz belirliyorsunuz.  Bazı sanal kartlarda, örneğin garanti bankası sanal kart limiti alış verişe göre ayarlanır.  Bazılarında toplam limiti belirlersiniz.  Örnek: 100 TL limit verirseniz, 90 TL alışveriş yaparsanız 10 TL limitiniz kalır. Sonra 100 TL alış veril yapmak için tekrardan limiti 100 TL olarak ayarlarsınız. Garantide bu şekilde çalışıyor.

    Qnbfinans bankta şu şekilde; 100 TL limit verdiniz 90 TL alışveriş yaptınız.  Sonra tekrardan 100 Tl alış veriş yapacaksanız kart limitini 200TL yapıyorsunuz.

    Biraz farklı  ama temel olarak aynı işi yapıyor.

    En düşük kaç para limitli olabilir?

    0 TL. Size kalmış

    Bankalara göre şartlar değişir mi?

    Evet değişebiliyor, kullanım şekli biraz farklı olabiliyor.

    Bu sanal kart çıkartmak için nasıl işlemler yapılmalı?

    İnternet bankacılığınız varsa  ilgili bankanın eşubesi üzerinden hızlıca ayarlayabiliyorsunuz.

    Ve sanal kartı internet başvuru yapılıp çıkartılabilinir mi ?

    Genelde ilk şart banka müşterisi olmanız ve e-şube kullanıcısı olmanız, bir de sanal kartlar genelde kredi kartına bağlı oluyor. Haliyle bir de kredi kartı verecekler size. Her bankada böyle mi bilgim yok.

    hakan hakan (15424)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim gayet net, anlaşılır bir bir cevap. 👋👋@hakan(14412) mat7 2 yıl önce
    • rica ederim @mat7 😊 hakan 2 yıl önce