Sanal makineye kurulan işletim sistemi nereye kaydoluyor?

Merhaba,

VirtualBox işletim sistemlerini nereye kuruyor? Kurduğumuz işletim sistemlerini nasıl kaldırabiliriz?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    VirtualBox, sanal işletim sistemlerini oluşturmuş olduğun sanal diskin içerisine yükler.

    Sanal diskin yeride disk üzerinde kurulum sırasında senin gösterdiğin belirli yerde olur. Eğer kurulumda bir yer belirleme/gösterme tercihinde bulunmadıysan default olarak C:\Users\kullanıcı ismi\AppData\Local klasöründe oluyordu herhalde (Öyle hatırlıyordum ama çok oldu tam emin değilim, bakarsın. Gizli dosyaları görünürde yapmalısın).

    Oluşturduğun virtual (sanal) diski silersin olur biter, ayrıca birşey yapmana gerek yok.

    temmuz temmuz (12505)