Sanal PC Kurarken Hata

arkadaşlar ben sanal pc programı falan kurdum hazır linux iso dosyamda var güzelde çalıştırdım ancak kuruluma geçerken şöyle bir hata alıyorum "this kernel requires an x86-64 cpu but only detected an i686 cpu. unable to boot - please use a kernel appropriate for your CPU."

bir kaynak buldum arkadaşlar bios veya boot tam bilemedim şuan o menüden Virtualization Technology adlı özelliği aç demişler açtım ama gene aynı hatayı alıyorum yardımlarınızı bekliyorum

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hatada "kullandığınız linux çekirdeği (sürümün) 32-64 Bit sürümlerini desteklemesi gerektiği, ancak sizin sisteminizde sadece 32 Bit destekli bir işlemci olduğu" söylenmiş

    Hatadan şu anlaşılıyor, siz sanal bilgisayarınıza 64 Bit destekli bir linux versiyonu kurmayı deniyorsunuz, işlemciniz sadece 32 Bit desteği olduğundan 64 Bit sürümleri kuramıyorsunuz.Eğer 32 Bit linux sürümü bulursanız kurulumu yapabilirsiniz.

    Kullandığınız işlemci modeli ve yüklemek istediğiniz linux versiyonu nedir?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • kali linux kullanıyorum ve bilgisayarım 64 bit nizi666 7 yıl önce
    • kullanıyorum derken yüklemek istediğimo nizi666 7 yıl önce
    • kardeşim sorun galiba kullandığım sanal pc programındaymış virtualbox kullanıyordum VMware Workstation programını indirdim oldu senide ezyete soktuğum için kusura bakma :) nizi666 7 yıl önce
    • geri bildirim için teşekkürler, bu sorunu yaşayanlar içinde çözüm olur umarım.VMware Workstation kapsamlı bir sanal bilgisayar.Birçok ince ayrıntı ayarlanabiliyor. ismailsarp 7 yıl önce