Sandisk 16 gb cruzer blade flash belleğimi bilgisayar görmüyor

Merhabalar öncelikle,

Ben kısa zaman önce windows 10'u yüklerken diskpart işleminde harddiski sileceğime yanlışlıkla flash belleğin içindekileri silmişim. Şu an 16 GB lık usb çalışmıyor. Nasıl çözebilirim? içinde win10 için boot programıda vardı.

kullanici477329 kullanici477329 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Flash diskinizde clean komutunu uyguladıktan sonra, yani diskpart ile flash diskinizi sildikten sonra tekrar partition yani bölüm oluşturmanız gerekir. Bu bölümü oluşturmamış olabilirsiniz.

    Flash diskinizi bilgisayara takın ve sırasıyla şu komutları yönetici olarak çalıştırdığınız CMD'ye uygulayın:

    1. diskpart
    2. list disk
    3. select disk 1 (flash diskinizin numarası kaçsa "1" yerine onu yazmalısınız)
    4. create partition primary
    5. select partition 1
    6. active
    7. format fs=ntfs quick
    8. assign
    9. exit

    Bu işlemleri başarılı bir şekilde yaptığınızda flash disk artık bilgisayarınız tarafından görülmeli. Yalnız flash diskinizdeki dosyalar silinecek bunu da söyliyim.

    omercik omercik (9418)