Şarj aleti neden ısınır?

Cep telefonunu şarja taktığımda şarj aleti çok ısınıyor. Bu özellikle son dönemlerde daha fazla olmaya başladı. Telefon şarjdayken şarj aleti el yakacak kadar ısınıyor. Bu bir sorun mu?

alivecan alivecan (337)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefon ya da bilgisayar şarj oluyorken şarj aletinin ısınması normaldir.

    Özellikle yaz aylarında  ortam ısısının artması ile birlikte şart aletleri daha fazla ısınır. Bu durum özellikle yaz aylarında kullanıcıların daha çok dikkatini çeker.

    Özelliklle ev, işyeri ortam ısısı fazla ise şarj aleti daha da ısınır.

    Fakat sarj aletini bir kaç saniye tuttuğunuzda elinizi yakacak kadar ısınıyorsa bu bir soruna işarettir.  Şarj aletinin bu denli ısınması telefon ya da laptop gibi cihazlara veya şarj aletindeki bir soruna işarettir.

    Şarj aletini ucunda telefon, laptop bağlı olmadan prize takın. Şarj aleti kendi başına ısınıyorsa şarj aletinde bir sorun var demektir.

    Bu durumda bu şarj aletini kullanmayın. Özellikle orjinal olmayan ürünlerde bu durum kaşınıza çıkabilir.

    Kısa devre gibi durumlarda şarj aleti üzerinden fazla akım çekilmesi şarj aletinin ısınmasına yol açar. Bu gibi durumlarda  şarj işlemine devam etmeyin ve cihazınızı yetkili bir servise götürün.

    alattin alattin (16999)