Şarj cihazı aşırı ısınıyor, patlayacak gibi oluyor.

Tabletimi şarj ederken şarj cihazı yani adaptörü çok ısınıyor ne yapabilirim. (Marka: Samsung Galaxy TAB 3 Lite SM-T110)

anıl anıl (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tabletinizi yeni aldıysanız ve şarj aletinin ısınma sorunu başından beri varsa servise götürmeniz, aldığınız yere götürmeniz en doğrusu olur.

    Yaz ayı geldiği için, ortam ısısı yükleldiğinden dolayı şarj aleti gibi cihazların yaz ayında biraz daha fazla ısınması normaldir. Fakat bu durum elinizi yakacak duruma geldyse ortada bir sorun var demektir.

    Tableti şarj ettiğiniz ortamın ısısı önemlidir. Eğer ortam çok sıcaksa şarj aleti daha fazla ısınır.

    Şarj aletinin ısı sorununu yazılımsal olarak çözemezsiniz. Yani yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok.

    Önce biraz daha soğuk bir ortamda şarj edin. Şarj aleti aşısı ısınıyor mu kontrol edin. Aşırı ısınma sorunu devam ediyorsa o zaman mutlaka servise götürün. Aksi takdirse yangın gibi ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

    murat murat (12492)