Şarj cihazı garipleşti

Öncelikle merhaba hocalarım,

Benim bi' sorum olucak.

Sorum şu, şarj cihazını telefona takınca bi' şarj oluyor, bi' şarj olmuyor ama bir yere bırakınca telefonu yani örnek veriyorum,masaya bıraktım,gayet güzel şarj oluyor fakat şarjdayken ve ben telefonla bir şeyler yaptığımda bu sorun oluyor.

Bu sorunu tabletimde de yaşamıştım,sonra zaten bozuldu. Bunu birde bir arkadaşta da görmüştüm.

Yani kısa sözün özü hocalarım sorun ne olabilir,bu arada telefonum Reeder P10. Ben açıkçası telefonda sorun olmadığını düşünüyorum,şarj aletinde galiba bir sıkıntı var.

İyi Günler.

gta5 gta5 (19)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şarj aletinin kablosunda sorun olma ihtimali çok yüksek. Kablo kırılmış, ezilmiş olabilir. Bu genelde kablonun içinde olur ve zaman zaman çalışır zaman zaman çalışmaz. Kablodaki eziklerin genel belirtisi budur.

    Çünkü zaman zaman koyduğunuz pozisyonda teller birbirine temas eder ve şarj başlar. Bazen yine kablonun durumuma göre içerdeği kopuk kablolar biririnden uzaklaşır ve temassızlık oluşur. Bu durumda telefon şarj olmaz.

    Sizdeki durum yüksek ihtimal böyle bir şeydir.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Zaten @gta5 konuyu açmadan ilk ihtimal olarak bunu düşünmeliydi ve başka bir kablo ile denemeliydi. Herhalde sağdan soldan çevresinden denemek için bir kablo temin etmek, hiçte zor olmazdı :) temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz hocam biz teknik konularda deneyimli olduğumuz için bizim için basit konular bazı kullanıcılar için anlaşılmaz olabiliyor. murat 6 yıl önce
    • @temmuz hocam,zaten konuda da dile getirdim,şarj cihazından kaynaklı olabileceğinden.hocam reeder p10'larda USB Type-C var,bu tarz şarj cihazı biraz zor :) . gta5 6 yıl önce
    • Bulunur. gta5 6 yıl önce
    • USB Type-C kablosu çevrede kolaylıkla bulunamayabilir, bu yüzden haklı olabilirsin. Ben telefon marka/modeline dikkat etmemişim ve zaten Reeder P10 telefonlarda arabirimin Type-C olduğunuda bilmiyordum. Çevreden kablo temin edilmesinin zor olmadığını belirtmem genel bir android telefonu (standart USB arabirime sahip) problemi olarak düşünmem sebebiyleydi @gta5 temmuz 6 yıl önce

    Telefonunuzda bulunan şarj soketi hasarlı olabilir. Şarjın kesilmesi büyük ihtimal bu yüzdendir. Bir servise götürüp soketi değiştirin sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

    emirsafa emirsafa (7)