Şarj geç dolup erken bitiyor

Telefonum htc marka android telefon , ilk aldıgımda şarjı 70 felandı 12 saat sarja koymadım. İlk 5 gün şarjı gaywt hızlı bir şekilde doluyordu (20 iken 1,5-2 saate 100 oluyordu) Ama şimdi 40 iken gece koydugumda sabah en fazla 80 olabiliyor ve eskisine nazaren daha çabuk pil tükeniyor.

Neden olabilir? (Sarj orjinal)

dwyanewade dwyanewade (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefon alındığında tam şarj ederek kullanılmalıydı ama problem sebebi bu olmamalı. Belki farklı bir kullanım hatası, belki orjinal olmayan ve kalitesiz bir pil ile geldi telefon (satıcı sahtekarlığı), belkide üretim hatası.. Kimbilir?..

    Birde farklı bir şarj adaptörü ile şarj etmeyi dene ama doğrusunu söylemek gerekirse bu haldede sonucun değişeceğini çok sanmıyorum.

    Yeni bir telefon.. Satın aldığın yere ve/veya yetkili teknik servisine neden başvurmuyorsun? Ama istersen telefonu önce bir fabrika ayarlarına geri al (Kalibrasyon problemi sebebiyle hatalı seviye/değer okuma olabilir), eğer sonuç değişmezse dediğim şekilde satın aldığın yere veya yetkili teknik servise başvurursun.

    temmuz temmuz (12505)