Şarj göstergesi hep yüzde elli gösteriyor

Telefonum lenova k6 not şarjı hızlı bitmeye başladı sonra bir anda yüzde altmış da kapanmaya  başladı,bazen tekrar açınca aynı şarjda devam ediyordu.Dun bataryasını değiştirdik ama yanlışlıkla k5 not batarya takılmış ondan sonra telefon yüzde elli de açıldı ,sarja takınca hiç bir şekilde şarj göstergesinde ilerleme olmadı,gerilemede olmadı.Dört saat sonra falan birden kapandı.Sarja taktım direk yüzde ellide gösterdi şuan hala yüzde elli gösteriyor

kullanici65482 kullanici65482 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bataryanın böyle çalışması normal değil.  Belli ki bir sorun var. Bataryayı aldığın yerden değiştirtemiyor musun tekrar? Daha önceden batarya kalibrayon programları vardı Android için ama artık bu programlar hiç bir işe yaramıyor. Sadece göstergeyi düzeltiyordu ama artık böyle bir sorun kalmadı. Senin batarya sürekli %50 gösteriyor ve ilerleme olmuyorsa batarya da ya da telefonda donanımsal bir sorun vardır. Öncelikle Lenova k6 not için kendi bataryasını taktırmanda fayda var.

    hakan hakan (15424)