Şarj kablosunun uzunluğu şarj süresini etkiler mi?

Şimdi yurtta yatağın yanına priz çekmem lazım ama bardan prize yaklaşık 5m var ve onu kullanıyorum. Telefonumun şarj hızını etkiler mi? Yahut başka bir uzatmalı prize bağlı uzatmalı prize takmam etkiler mi? Yahut ona bir uzatmalı prizlere tane daha priz eklersem?dalgasına değil gerçekten bu problemi yaşıyorum. Şimdiden yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim. 😊

kullanici534295 kullanici534295 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yok daha neler :)

    Elbette uzatma kablosunun uzunluğu telefon şarj süresini etkilemez.

    Şöyle düşün örneğin elektrik santrali Ankara'da.  O zaman Ankara'da bulunan tüm telefonlar hızlı dolarken bu santralden enerji sağlayan Şırnak'taki vatandaşın telefonu geç dolar.

    Zaten elektrik evine gelene kadar kilometrelerce kablodan geçiyor. Bunun uzatmadan farklı yok. En fazla bir miktar direnç oluşturur. O da hiç bir şeyi etkilemez.

    Ha hızlı şarj istiyorsan mahalleye gelen trafo binası vardır. Oraya git. O zaman  5dk'da filan doluyor.

    Şaka lan. gidip de çarpılma sakın.  Yok öyle bir şey.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

       @kullanici534295 muthiş soru. @murat muthiş cevap :)

      Kablonun uzunluğu şarj süresini etkilemez.

      hakan hakan (15424)