Sata harddisk yerine Sata2 veya Sata3 Uyar mı?

İyi günler arkadaşlar benim harddiskim çöktü ve yeniden almaya karar verdim.Harddiskim boyutu sata bağlantılı seagate 320gb 5400 rp idi.Yenisini alacağım ama illa bu tür almak zorundamıyım.500 GB yada marka yada hız farkedermi.Birde bağlantı türü farklı olabiliyormu.

ASUS K52F

İNTEL PENTİUM İŞLEMCİ

2 RAM, 1 EKRAN KARTI

ozcan52 ozcan52 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Siz şuanda notebook bir bilgisayar kullanıyorsunuz.Dolayısıyla harddisk seçerken tek yapmanız gereken Sata uyumlu olması ve notebook içine sığması için 2.5" boyutunda olmasına dikkat etmeniz.

    • Sata 1-2-3 sürümleri geriye dönük uyumludur.Bu yüzden Sata 2 bilgisayarınıza Sata 3 veya Sata 1 harddiskte takabilirsiniz.
    • Ayrıca hardisk boyutunu değiştirmenizde de bir sakınca yoktur.
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • teşekkrler yan sata1,2,3 kullanabilirim ozcan52 8 yıl önce
    • evet kullanabilirsiniz yeterki giriş soketi sata olsun ismailsarp 8 yıl önce

    İyi günler hangisini alsam daha iyi olur acaba

    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/seagate-320gb-2-5-5400rpm-sata-notebook-harddisk-195314576

    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/kingston-120gb-orm-sv300s37a-120g-ssd-disk-198190447?mpch=ads&ggap_s=cimri&ggap_m=ocs&ggap_n=cimri&scxid=14489-163508-2357-0

    ozcan52 ozcan52 (1)