save on uzantısı kaldırma

Google Chrome'da save on adında bir uzantı var. Nereden ve nasıl geldiğini bilmiyorum. save on uzantısını kaldıramıyorum.  Google Chrome'da save on uzantısını nasıl kaldırırım?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome save on uzantısı kaldırma

    Google Chrome üzerine bilginiz haricinde  eklenen uzantıların pek çoğu reklam amaçlı uzantılardır. Çoğu ücretsiz oyun ve programlar ile gelir. Web sitelerinde gezinirken tarayıcı üzerinde reklamlar çıkartır.

    Google Chrome üzerine eklenen save on gibi uzantıları normal yollarla silemezsiniz. Kaldırmak istediğinizde save on uzantısını kaldıramadığınızı fark edeceksiniz.

    save on gibi uzantıları kaldırmak için Adwcleaner gibi araçlardan yararlanabilirsiniz.

    Ayrıca anti-mwalre yazılımlarıda kaldırılamayan Google Chrome uzantılarını kaldırmak için oldukça faydalıdır.

    Bilmeniz gereken diğer bir konu save on uzantısı gibi uzantılar bi program ile birlikte gelir ve programı kaldırmadan uzantıyı kaldıramazsınız.

    Google Chrome save on uzantısı nasıl kaldırılır?

    Anti-malware programı ile save on uzantısı ve diğer zararlıları temizleme

    Malware nedir? linkinden malware nedir bilgi alabilirsiniz.

    Öncelikle bilgisayarınızda malware taraması yapmanız gerekiyor.

    Bu konuda bir kaç alternatifiniz var

    MalwareBytes  Anti-Malware nedir?

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    Yukarıdaki linklerde bulabileceğiniz anti-malware yazılımlarından birini indirebilir ve kullanabilirsiniz.

    Daha sonra Adwcleaner aracı ile Google Chrome Save On uzantısını kaldırabilir ve silebilirsiniz.

    Adwcleaner ile Google Chrome Save On uzantısı silme

    AdwCleaner programını nereden indirebilirim?

    AdwCleaner nedir nasıl kullanılır adresinden AdwCleaner indirebilirsiniz.

    AdwCleaner nasıl kullanılır?

    1. AdwCleaner nedir nasıl kullanılır  adresinden indirdiğiniz AdwCleaner dosyasını (AdwCleaner.exe) iki kere tıklayın.
    2. Adwcleaner ilk kez kullanıyorsanız lisans anlaşması çıkacaktır J'accepte butonunu tıklayın.

      adwcleaner lisans
    3. AdwCleaner uygulaması çalışmaya  başladığında Scan / Tara butonuna basın ve taramayı başlatın.
      AdwCleaner nasıl kullanılır - AdwCleaner ile bilgisayarı tarama
    4. AdwCleaner tarama işlemini bitirdiğinde Clean / Temizle butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır - ADWCleaner tarama sonuçları
    5. AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır -  ADWCleaner  temizleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir
    6. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.
      adwcleaner nasıl kullanılır - adwcleaner temizleme sonrası not defteri tarama raporu

    AdwCleaner yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıdınızdaki malwaretoolbar, browser hijackeryazılımları bulacak ve temizleyecektir.

    Bilgisayarınızı yeniden başlatmak isterse OK tıklayın ve yeniden başlatın.

    cemkara cemkara (4215)