SaveNet nasıl kaldırılır?

SaveNet olarak adlandırlan uygulama bir tür adware yani reklam yazılımıdır. Pek çok anti-malware uygulaması tarafından adware olarak tespit edilir. SaveNet potansiyel istenmeyen yazılım grubuna girer. Bu tür reklam yazılımları internet sitelerinde gezinirken bilgisayarlarınızda reklamlar gösterir ve rahatsız edici pencereler açarlar.

Aşağıdaki çözümde SaveNet reklam yazılımının nasıl kaldırılacağı anlatılmıştır.

SaveNet​ nedirSaveNet​ nasıl kaldırılırSaveNet​ nasıl silinir?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SaveNet nedir?

    SaveNet  bir tür reklam yazılımıdır.  Reklam yazılımları arama motorları üzerindeki arama sonuçlarını değiştirebilir, web sitelerinde gezinirken size reklamlar gösterebilirler. Aynı zamanda internet üzerindeki aktivitelerinizi kontrol eder ve raporlarlar.  Reklam yazılımları potansiyel istenmeyen yazılım grubuna girerler ve bilgisayardan kaldırılmalıdırlar.

    SaveNet pek çok kullanıcı tarafından SaveNet virüsü olarak tanımlanır. SaveNet virüsü olarak da adlandırılan bu reklam yazılımı bilgisayardan kaldırılmalıdır.

     SaveNet size, Chrome, Firefox veya Internet Explorer ile webde gezinirken karşınıza pop-up pencereler halinde veya kule tipi ekranın sağında ve solunda Ads by SaveNet ibareli reklamlar gösterir.

    SaveNet virüs değildir. Bilgisayarınıza zarar vermek gibi bir amacı yoktur. Fakat CPU ve ram kullanarak bilgisayarınızı yavaşlatır ve sorunlara yol açabilir.

    SaveNet reklam yazılımı, adware,  bilgisayarınıza ücretsiz bir yazılım ile birlikte kurulmuş olma ihtimali çok yüksektir.

    Muhtemelen Denetim Masası > Programlar ve Özellikler altında SaveNet veya  adı ile reklam yazılımını görebilirsiniz.

    SaveNet nasıl kaldırılır?

    SaveNet kaldırmak için Emsisoft Anti-Malware programından yararlanacağız. Emsisoft Anti-Malware programı ücretli ve ücretsiz sürüme sahip. Ücretsiz olan sürümü bizim işimizi görecektir. Emsisoft Anti-Malware SaveNet  gibi reklam yazılımlarını, potansiyel istenmeyen yazılımları kaldırmak kullanabileceğiniz çok güzel bir program. Mutlaka bilgisayarınızda bulunmalı.

    1. Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? linkinden SaveNet kaldırma için gerekli programı indirin.

    2. kaldırma için gerekli olan Emsisoft Anti-Malware programının nasıl kullanıldığı linkte de anlatılmıştır. Kurulumu linkte anlatıldığı gibi yapın.

    3. Emsisoft Anti-Malware kurulumunu çalıştırdıktan sonra  Ücretsiz yazılım modu (sadece tarayıcı, koruma yok) tıklayın.

      Emsisoft Anti-Malware güncelleme

    4. Emsisoft Anti-Malware güncelleme ve bazı ayarlarının olduğu bir ekran ile karşılaşacaksınız.

      Emsisoft Anti-Malware güncelleyici ayarları

    5. Gizlilik ve Çevrimiçi Güncelleme ayarlarını değiştirmenize gerek yok. İleri butonun basın ve Emsisoft Anti-Malware kendini güncellesin.
    6. Güncelleme bittikten sonra Şimdi bilgisayarı temizle butonuna basın
      .
      Emsisoft Anti-Malware güncellemeleri indirme

    7. Potentially Unwanted Programs (PUPS) ekranı potansiyel istenmeyen yazılımları kaldırmak için tasarlanmış bir ekrandır. Emsisoft Anti-Malware, farkında olmadan yüklediğiniz pek çok gereksiz yazılımı kaldırma yeteneğine sahiptir. Potansiyel İstenmeyen Programlar bilgisayarınızın performansını ve hızını olumsuz etkiler. Bazı durumlarda da sorunlara yol açar. Bu ekranda PIPS algılamasını etkinleştir EVET seçin ve İleri butonunu tıklayın.

      Emsisoft Anti-Malware potansiyel istenmeyen programlar

    8. Bilgisayarı temizle ekranında Derin Tarama’yı seçin ve TARA butonuna tıklayın.

      Emsisoft Anti-Malware derin tarama

    9. Emsisoft Anti-Malware, malware taramasını bitirdiğinde Tarama Tamamlandı başlığı altında bilgisayarınızda bulunan malware zararlı programlar listelenecektir.
    10. Bunların tamamını seçtikten sonra Seçilen nesneleri karantinaya al butonuna tıklayın. Bu ekranda Seçili nesneleri sil butonu varsa zararlıları doğrudan silebilirsiniz de. Sil butonu çıkarsa sili tercih edin.

      Emsisoft Anti-Malware tarama tamamlandı

    11.  Daha sonra karşınıza bir şöyle uyarı gelirse:
      Bazı algılamalar şuan için silinemedi. Temizlemeyi tamamlamak için yeniden başlatma gerekli. Şimdi sistemi yeniden başlatmak için lütfen tüm açık belgelerinizi ve programlarınızı kayıt edin. Açık belgerinizi kayıt edin ve TAMAM butonunu tıklayın. Bilgisayarınız yeniden başlayacak ve silinemeyen malware yazılımlar silinecektir.
      Emsisoft Anti-Malware bilgisayarı yeniden başlat
    12. Daha sonra çifte kontrol için bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tarayın. Malwarebytes anti-malware nedir, nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes anti-malware indirebilir nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

    Yukarıda anlatılan adımları uygulayarak SaveNet kaldırma işlemini sonlandırın. SaveNet reklam yazılımı bilgisayarınızdan silinecek, varsa diğer zararlı yazılımlar Emsisoft Anti-malware tarafından temizlenecektir.

    Bu tür reklam programı sorunu tekrar yaşamamak için ücretisiz programların kurulumlarında dikkatli olmanızı öneririm.  Ücretsiz programların kurulumlarında adware yazılımların yükleneceği küçük puntolar ile size gösterilir fakat dikkat etmezseniz siz farkında olmadan bilgisayarınıza kurulurlar. Bilgisayarınız her açıldığında bu reklam yazılımları çalışacağından bilgisayarınız yavaşlar, çalışan diğer uygulamalarda hatalar oluşur.  veya SaveNet  adlandırılan reklam yazılımı de ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelir.

    Bir daha veya SaveNet benzeri bir reklam yazılımı bilgisayarınıza bulaşırsa yukarıdaki yöntem ile temizleyebilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)