Sayfa işlemleri geçici olarak devre dışı bırakıldı Google Search Console sorunu

Google Search Console da işlem yapmak istediğimde Sayfa işlemleri geçici olarak devre dışı bırakıldı hatayı alıyorum. Search console'a link ekleyemiyorum. Sorun ne olabilir? Dizine eklenmesini iste butonu pasif - gri renke görünüyor ve tıklanmıyor.

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Search Console'da Sayfa işlemleri geçici olarak devre dışı bırakıldı hatası alıyorsanız bu sizden kaynaklı bir sorun değil. Öncelikle bunu bilin.

    Google indeksleme isteği özelliğini bakıma aldı. Bazı teknik değişikliklerden sonra bu özelliği tekrardan açacak.  Yani URL Inspection Tool kısa bir süreliğinine kullanımdan kaldırıldı.

    Google normal şekilde indeksleme işlemine devam edecek. Fakat teknik düzenleme bitene kadar webmaster'lar Search console üzerinden link gönderemeyecekler.

    Bu zaman zarfında "Dizine eklenmesini iste" butonu pasif durumda olacak. URL Google tarafından indekslensin diye beklenecek.

    alattin alattin (16984)