Sayfa kullanılamıyor hatasının çözümü nedir?

Windows 10'da Windows Defender Ayarları altındaki Virüs ve tehdit korumasına girdiğimde Sayfa kullanılamıyor - BT yöneticiniz bu uygulamanın çeşitli alanlarına erişimi sınırladı ve erişmeye çalıştığınız öğe kullanılamaz. Daha fazla bilgi için BT yardım masasıyla iletişime geçin. uyarısı alıyorum ve Windows defender ayarlarına giremiyorum. Sorun ne olabilir?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows Defender ayarlarında Sayfa kullanılamıyor hatasının çözümü nedir?

    Sayfa kullanılamıyor hatası karşınıza Yerel Grup ilkelerinde veya kayıt defterinde bir kısıtlama yapıldıysa karşınıza çıkar. Normal bir ev kullanıcısı için bu hata alışılmadık bir hatadır. Eğer bilgisayarınızı bir ofis ortamında kullanıyorsanız ve çalıştığınız şirket bazı kısıtlamara gittiyse bu hatayı almanız normaldir.

    Aşağıdaki çözüm ev kullanıcıları içindir. Eğer iş ortamında Sayfa kullanılamıyor hatası alıyorsanız hatanın çözümü için bilgi işlem yöneticinizle görüşmelisiniz. Kısıtlama bilgi işlem yöneticisiniz tarafından yapılmış olabilir.

    Normal kullanıcılar bir şekilde Yerel Grup İlkeleri üzerinde değişiklik yapmışsa veya bir program bunu otomatik yaptıysa sayfa kullanılamıyor hatası alabilirler.

    Windows Defender'ı açmak istediğinizde veya Windows Defender ayarlarına girmek istediğinizde  Sayfa kullanılamıyor hatası alıyorsanız hatanın sebebi kayıt defteri üzerinden veya Yerel Grup İlkesi düzenleyici üzerinden Windows Defender'in kapatılmış olmasıdır.

    Eğer Windows 10 Home sürümü kullanıyorsanız öncelikle Yerel Grup İlkesi düzenleyici uygulamasını aktif edebilmek için burada anlatılan işlemi yapmalısınız: Windows Home sürümlerinde gpedit / Group Policy / Yerel Grup İlkesi Düzenleyici nasıl aktif edilir?

    Daha sonra aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

    Sayfa kullanılamıyor yönetilir çözüm 1: Kayıt defterinden DisableAntiSpyware değerini silme

    Windows 10 işletim sisteminde kayıt defteri aracılığıyla Windows Defender kalıcı olarak kapatılabilir. Eğer sizin bilgisayarınızda da kayıt defeteri üzerinden Windows Defender kapatılmışsa " Sayfa kullanılamıyor" hatası alabilirsiniz.

    1.  Windows key + R tuşlarına birlikte basın ve çalıştır penceresi ekrana gelecektir.
    2. Çalıştır ekranına regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Kayıt defterinde şu yolu izleyin:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender

      ipucu: Yukarıdaki kayıt defteri adresini kopyalayarak ve kayıt defteri adres bölümüne yapıştırarak hızlıca konuma gidebilirsiniz

       Sayfa kullanılamıyor çözüm  - Kayıt Defteri

    4. Windows Defender seçiliyken, sağ tarafta DisableAntiSpyware seçeneğini göreceksiniz.

    5. DisableAntiSpyware  seçeneğini sağ tuşla tıklayın ve Sil'i seçin.
       Sayfa kullanılamıyor - regedit

    Windows 10'da Windows Defender'ı açmaya çalışırken  Sayfa kullanılamıyor hatası alıyorsanız yüksek ihtimalle kayıt defterinde bu değer vardır. Bunu sildiğinizde de Windows Defender sorunsuz bir şekilde açılır.

    Eğer sorun devam ederse aşağıdaki çözümü denemelisiniz.

    Sayfa kullanılamıyor çözüm 2: Yerel Grup İlkesi düzenleyiciden kayıt silme

    " Sayfa kullanılamıyor" hatasının bir çözümü için Yerel Grup İlkelerini kontrol edeceğiz. Buradan Windows Defender kapatılmış olabilir ve yine bu hatayı alırsınız.

    1. Windows tuşu ve R tuşuna basın. Bu size çalıştır penceresini açılacaktır.
    2. Daha sonra çalıştır penceresine  gpedit.msc yazın ve enter tuşuna basın. Widows 10 Home için öncelikle gpedit aktif etmeniz gerekir: Windows Home sürümlerinde gpedit / Group Policy / Yerel Grup İlkesi Düzenleyici nasıl aktif edilir? buradan nasıl aktif edeceğinizi öğrenebilirsiniz.
    3. Daha sonra Bilgisayar Yapılandırmasına tıklayın.
    4. Yönetimsel Şablonlar bölümünü tıklayın.
    5. Windows Bileşenlerini tıklayın.
    6. Windows Defender Virüsten Koruma bölümünü bulun.
       Sayfa kullanılamıyor- Yerel Grup İlkesi
    7. Windows Defender virüsten koruma'yı kapat bulun ve iki kere tıklayın.
    8. Yapılandırılmadı seçeneğini işaretleyin.
    9. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Eğer bu sorunu yaşamanızın sebebi Yerel Grup ilkesinden Windows Defender'ın kapatılmasıysa, Yapılandırılmadı seçeneğini işaretleyip bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra "Sayfa kullanılamıyor" hatası çözülecektir.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

      yinede çözülmüyor başka çare yok mu

      marasli marasli (1)