Sayfa kullanılamıyor hatasının çözümü nedir?

Denetimli Klasör Erişimi seçeneğine girmek istediğimde Sayfa Kullanılamıyor - BT yöneticiniz bu uygulamanın çeşitli alanlarına erişimini sınırladı ve erişmeye çalıştığınız öğe kullanılamaz. Daha fazla bilgi için BT yardım masasıyla iletişim kurun uyarısı alıyorum ve Denetimli Klasör Erişimi açılmıyor.

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sayfa kullanılamıyor hatasının çözümü aslında oldukça basittir. Öncelikle sayfa kullanılamıyor hatası neden alınır bundan bahsedeyim.  Window 10'da Windows Defender varsayılan güvenli yazılımıdır ve sizi virüslere karşı korur.

    Windows Defender bir çok ayar ve özellikle beraber gelir. Denetimli Klasör Erişimi de bunlardan biridir. Windows Defender ayarları ve Windows Defender ile gelen özellikler bu programa özeldir.

    Eğer bilgisayara bir başka güvenlik yazılımı kurarsanız, bir başka antivirüs kurarsanız pek çok özelliğin yönetimi bu kurduğunuz yazılıma devredilir. Örneğin Avast, AVG, Kaspersky gibi bir antivirüs yazılımını bilgisayara kurduysanız artık güvenlik ve antivirüs özellikleri bu programlara aittir. Yani Windows Defender ayarları ve Özellikleri devre dışı kalır.

    Sayfa kullanılamıyor hatası alıyorsanız yüksek ihtimalle bir başka antivirüs programı kurdunuz ve bu antivirüs Windows Defender ile birlikte gelen Denetimli Klasör erişimi gibi özellikleri artık geçersiz kıldı demektir.

    Eğer Denetimli Klasör erişimini açmak ve kullanmak istiyorsanız kullanmış olduğunuz antivirüs programını kaldırmanız gerekir. Antivirüs programı kaldırdığınızda Windows Defender devreye girecek ve tekrardan Denetimli Klasör erişimi özelliği aktif olacaktır.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Dediğin gibi ama bazen pc de virüs olduğunda ve internet yavaş olduğunda'da bu hata oluyor diye biliyorum darkcrak 5 yıl önce
    • @darkcrak internetin yavaş olduğunda alınan hata ile ilgisi yok. Benim anlattığım Windows defender ayarları ile ilgili olan. Ama dediğin gibi tarayıcılar da bu sayfa kullanılamıyor hatası verebiliyor. alattin 5 yıl önce

    hocam benim pc ye yeni format attım herhangi bir antivirüs hiç indiirlmedi bi ara baktığımda antivirüs kapalıydı açmaya çalıştım vs fakat olmadı biraz korktum acaba virüsmü var diye antivirüs kullanmadım şuan avast antivirüsü aç yerinde bende yeniden başlat var bastığımda da olmuyor dönerseniz çok sevinirim windows 10 pro

    murra4735 murra4735 (1)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Avast antivirüs programı iyi değil onun yerine başka antivirüs programı kullan. darkcrak 3 yıl önce
    • kullanmıyorum herhangi bir antivirüs zaten windows defender vardı bitek o da durdu anlatttığım şekilde videoda avast olduğu için dedim murra4735 3 yıl önce
    • Avast üzerinden örnek verdi zaten @alattin bana sorardan bilgisayarını güncelle ve Chromeyi de güncelle darkcrak 3 yıl önce
    • bir anda mouse imlecim kayboldu usb girişinden çıkarıp geri taktım baktığımda kalkan açıktı öncemi oldu ordamı oldu bilmiyorm ama kendilinden oluverdi virüs taramasında da bişey bulamadı murra4735 3 yıl önce