Sayfanın ortasında çıkan reklam sorunu

Google Chrome veya Firefox tarayıcı içinde sayfanın ortasında Google reklamları çıkıyor ve sadece reklamı kapat linki var.

Bu sayfanın ortasında çıkan reklam her web sitesinde çıkıyor. Aynı şekilde tablet veya telefonda da bu reklamlar çıkıyor. Sayfanın tam ortasında kare şeklinde ve üzerinde i harfi olan reklamlar  Reklamı kapat'ı tıklamadan kaybolmuyor.

Sayfanın ortasında çıkan reklam virüs mü? Sayfanın ortasında çıkan reklam sorununun çözümü nedir?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Son dönemlerde Google Chrome veya Firefox tarayıcı içinde sayfanın ortasında çıkan reklamlar pek çok kişiyi rahatsız ediyor.

    Sayfanın ortasında çıkan reklamlar virüs değil fakat bir güvenlik açığının sonucu. TP LINK marka modemlerde sıkça görülen bir sorun.

    Son dönemde Tp link marka modemlerdeki güvenlik açığı nedeni ile modem konfigürasyonuna hackerlar müdahele edebiliyor ve modemin ayarlarını değiştirebiliyorlar. Özellikle de DNS'i değiştirip sizi reklam sitelerine yönlendiriyorlar.

    Modeminiz eski bir modemse bu tür bir saldırıya maruz kalmış demektir.

    İki çözüm mevcut:

    • Bilgisayar ve tablete DNS girebilirsiniz.
    • Adsl modemi kapatıp açabilirsiniz ( bu geçici çözümdür)

    Modemi kapatıp aştığınızda reklamlar ortadan kayboluyorsa dediğim senaryo geçerlidir. Yani Modeminize güvenlik açığı var demektir.

    "Reklamları kapat" google reklamlarında çıkan bir ibare.  Modem üzerinde yapılan bir konfigürasyon değişikliği sizi reklamlara yönlendiriyor.

    Bu durumda Adwcleaner gibi programlar işe yaramaz çünkü sorum modemden kaynaklanıyor.

    Sayfanın ortasında çıkan reklamlar için Adsl modem ile ilgili yapılması gereken işlemler.

    1. Modem arayüzüne girin ve DNS sunucuyu değiştirin.
    2. Modemin firewall yani güvenlik duvarını açın.
    3. Modemin arayüz Giriş ekranına şifre koyun.
    4. Modeme uzaktan erişimi kapatın.

    Ayrıca Tablet, Telefon ve Bilgisayarda  DNS değiştirin, DNS'i elinizle girin.

    Android cep telefonlarda ve Android Tabletlerde DNS nasıl değiştirilir?

    iPhone DNS değiştirme

    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

    Windows 8'de DNS nasıl değiştirilir?

    En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir?

    Ayrıca detaylı bilgi için : http://uzmanim.net/soru/warning-your-flash-player-may-be-out-of-date/3017

    murat murat (12492)