Scanning and repairing driver C sorunu.

Masaüstü bilgisayarım son birkaç gündür her açılışta "scanning and repairing drive C" uyarısı veriyor. Orijinal Windows 10 PRO kullanıyorum ve bütün güncellemeler tamam. Sistemin kurulu olduğu Samsung SSD'yi kendi yazılımı Magician ve SSD Life Pro ile kontrol ettim. Disk sağlığı iyi hatta SSD Life PRO'da mükemmel görünüyor. Buna rağmen içime kurt düştü. Eğer SSD'de bir sıkıntı varsa garantisi bitmeden servise yollayacağım Ne yapmam lazım?
Son bir not: Windows 10 PRO'yu sürüm 1703'ten 1709'a güncelleme vasıtasıyla yükselttim. Bunun etkisi olabilir mi?
neon neon (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Bence Site İçinde Arama Yapmalıydın. Boşa Konu Açma.

    Windows 10 : Site - İçi

    Windows 8.1: Technopat

    malgibiolan malgibiolan (307)
    6 yıl önce cevaplandı

      Güncelleme yaptıktan sonra mı böyle oldu? Yani 1709 güncellemesini yüklemeden önce bu sorun var mıydı?

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Nerede cevaplamışım? @malgibiolan omercik 6 yıl önce
      • @farurhenho Hocam zaten windows 10 için başka biri sormuş sizde güzelce cevap lamışdınız malgibiolan 6 yıl önce
      • https://uzmanim.net/soru/windows-10-her-acilista-scanning-and-repairing-drive-c-uyarisi-cikiyor/83653 malgibiolan 6 yıl önce

      Scanning and repairing driver C = Sürücü C Taranıyor ve onarılıyor demektir. Bir CHKDSK yaparsan bir faydası OLABİLİR.

      CHKDSK nasıl yapılır ?

      Eğer olmazsa sistemi güncellemeden önceki bir zamana alabilirsin. galiba güncellemeden dolayı oluyor.

      EDİT: Cye Sağ tıklayıp özellikler , araçlar , hata denetimi, denetle kısmına tıklayıp sürücüyü bir tarayabilirsin

      nvidiagtx nvidiagtx (690)
      6 yıl önce cevaplandı

        Birde PC'yi birkaç gün öncesine (problem olmadan önceki bir zamana, o zamanlara ait bir geri yükleme nokasına) geri almayı dene:

        Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

        temmuz temmuz (12505)