Scope yasaklandı mı? Scope hata veriyor açılmıyor

Scope açılmıyor sebebi nedir? Scope uygulaması Türkiye'de yasaklandı mı?

Scope hata veriyor açılmıyor. Neden giremiyorum?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Scope yasaklandı mı? Scope açılmıyor hata veriyor sebebi nedir?

    Canlı yayın uygulaması Scope (bilinen adıyla Periscope), 10 Ağustos 2018 tarihinden itibaren Süper Lig maçlarının olduğu saatlerde Türkiye'de çalışmayacak. Yani Scope, Süper Lig maçlarının olduğu gün ve saatler Türkiye'de yasaklandı. Uygulamanın Türkiye'de kısmen yasaklanmasının en temel sebebi, Süper Lig maçlarının Scope üzerinden illegal bir şekilde canlı kullanıcılar tarafından yayınlanması.

    Maça gidenler tribünden Scope'ta (bilinen adıyla Periscope) canlı yayın yapıyordu ve isteyen herkes bu yayını izleyebiliyordu. Bunun üzerine beIN Media Group, İstanbul 1. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu ve mahkeme de başvuruyu haklı bularak Scope'un 10 Ağustos 2018 tarihinden itibaren Türkiye'de Süper Lig maçlarının olduğu saatlerde yasaklanmasına karar verdi. Onun dışında Scope Türkiye'de tam olarak yasaklanmadı. Süper Lig maçlarının olmadığı zamanlarda normal bir şekilde kullanabilirsiniz.

    Aşağıdaki Scope (bilinen adıyla Periscope) alan adları Süper Lig maçlarının olduğu saatler yasaklandı:

    • pscp.tv
    • proxsee.pscp.tv
    • prod-assets.pscp.tv
    • prod-video-eu-central-1.pscp.tv

    Karar 10 Ağustos 2018 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak.

    omercik omercik (9418)