scvhost.exe dosyası nedir? scvhost.exe virüs mü?

Bilgisayar her açıldığında  scvhost.exe dosyası ile ilgili uyarı veriyor.

Vaka: Bilgisayar her açıldığında ekrana şu şekilde uyarı geliyor.

Dosya Aç - Güvenlik uyarısı

Yayımcı doğrulanamadı. Bu yazılımı çalıştırmak istediğinizden emin misiniz?

Ad: C:\Windows\System32\scvhost.exe

Kaynak :C:\Windows\System32\scvhost.exe

 scvhost.exe  dosyası nedir?  scvhost.exe  virüs mü?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    scvhost.exe dosyası nedir? scvhost.exe virüs mü?

    C:\Windows\System32\ altındaki scvhost.exe dosyası virüs dosyasıdır. Sistem dosyası olan svchost.exe ile karıştırılmalıdır. Arada küçük bir harf farkı vardır ve virüs bundan yararlanarak kullanıcıyı kandırmayı hedeflemektedir.

    scvhost.exe virüsü, teknik olarak W32/Agobot-S ve Backdoor.Sdbot.N virüsü olarak adlandırlılırlar.

    Windows işletim sistemindeki eksik güvenlik güncellemelerinden faydalanarak bilgisayara bulaşırlar.

    Bilgisayarda bir arka kapı oluşturarak saldırganların uzaktan bilgisayarınıza erişmelerine ve bilgisayarınızı kontrol etmelerine sebep olurlar. scvhost.exe virüslü dosyası bu sebepten çok tehlikelidir.

    scvhost.exe virüsü nasıl temizlenir?

    scvhost.exe virüsünü temizlemek için şu adımları yerine getirin.

    1. Öncelikle scvhost.exe virüsüne karşı bilgisayaınızı anti-virüs programları ile taratmalısınız.
    2. Bunun için Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? kullanabilirsiniz.
    3. Daha sonra keslinkle Windows işletim sisteminni güncellemeleri yüklemelisiniz,  örneğin Service Pack ve kritik güvenlik güncellemelerini yüklemelisiniz.
    4. Bugun için Denetim Masası > Windows Update yolunu izleyebilirsiniz.

    scvhost.exe virüsü güvenlik güncellemeleri olmayan, yamaları yüklenmemiş Windows işletim sistemlerini hedef alır. Bu sebepten kritik güncellemelerin yapılması şarttır.

    murat murat (12492)