SD kart hatası: SD kart hasarlı, mevcut kartı değiştir

Babamın telefonunda Sist Arayüzü SD kart hatası: SD kart hasarlı, mevcut kartı değiştir şeklinde hata veriyor. SD kartı nasıl kurtarabilirim? İçinde bildiğim kadarıyla sadece video ve resimler var. Bunları nasıl kurtarırım?

alivecan alivecan (337)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    SD kart hatası: SD kart hasarlı, mevcut kartı değiştir hatası SD kart arızalandığında alınır. SD kartı telefon üzerinden kurtaramazsın. SD kartı bilgiayara bağlamalı ve veri kurtarma işlemi yapmalısın.

    1. SD kartı bilgisayara bağla (laptopların çoğunda SD kart girişi vardır) bir yerden bu şekilde laptop temin etmelisin.
    2. Daha sonra burada anlatıldığı gibi veri kurtarma işlemi yap: Silinen, kaybolan fotoğraflar nasıl geri getirilir?
    3. Daha sonra SD kartı tekrar kullanmak istersen SD kartı formatlaman gerekecek. Formatlama işlemini önce pc de daha sonra telefonda yapabilirsin.
    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

      SD kart hasarlı, mevcut kartı değiştir hatası ya gerçekten SD kart çöp olduysa ya da SD kart dosya sisteminde sorun varsa alınır. Bunu da kartı biçimlendirerek anlayabilirsin. Biçimlendirme yapabiliyorsan biçimlendirme sonunda SD kart hasarlı, mevcut kartı değiştir hatası ortadan kalkıyorsa dosya sistemi hatasıdır. Hala hata almaya devam ediyorsan kart çöp olmuş demektir.

      murat murat (12492)