SD Kart şifre değiştirme sonrası telefonu sıfırladım ve SD Kart açılmıyor, ne yapmalıyım?

SD Kartım şifrelenmiş ve ben bilmeden telefonumu sıfırladım, şifreli olan SD Kartım açılmadı hiç ona dair şifre bile istemedi. Şifrelenmiş olmasına rağmen şifre sormuyor, nasıl çözebilirim?

yusufoglunaz yusufoglunaz (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SD kartı bilgisayara takmayı dene. SD kart üzerinde şifreli de olsa dosyaları görebiliyor musun? Bilgisayara kopyalayabiliyor musun? Bunu dene bana haber ver ona göre bir şeyler denetebilirim.

    Telefonun Android mi yoksa IOS mu?

    Normalde şifreleme şu şekilde çalışır. Telefonun dosyaları şifrelemek için bir anahtar oluşturur bu anahtar işletim sistemi tarafından saklanır. Tüm dosyalar bu anahtar işe şifrelenir.  Telefonu sıfırladığında bu anahtar kaybolur ve dosyaları açmak artık imkansız olur.

    hakan hakan (15409)