SD kart şifresini açamıyorum

sd kard şifresini koyduğum telefona takmamı ver ordan kaldırmamı gerektiğini söylüyor telefon yanlız telefona taktığımda sd kard şifresini açamıyorum şifreyi kaldırmak için ne yapmalıyım

llslowerll01 llslowerll01 (1)
5 yıl önce sordu

  • Telefonun markası ve modeli nedir? hakan 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Telefon sıfırlandı mı yoksa Micro SD kart başka bir teefona mı takılıyor?

İçinde şifreli veriler bulundan yani şifrelenmiş bir Micro SD kart başka telefona takıldığında içindeki dosyalar açılamaz yani şifreler çözülemez.

Yine eğer Micro SD kart içindeki veriler daha önce şifrelenmişse ve şifre açılmadan telefon sıfırlanırsa, telefon aynı olsa dahil o veriler artık erişilemez, şifresi çözülemez.

O sebepten telefon sıfırlamadan önce mutlaka ve mutlaka şifreli bir SD kart kullanılıyorsa şifreleri açılmalı telefon öyle sıfırlanmalıdır.

Eski model bazı telefonlarda Şifreli SD kartın şifresi daha önceden çözülebiliyordu ama artık bu durum değişti.

murat murat (12492)