SDCARD FAT32 4GB HATASI

Merhaba arkadaşlar ben Samsung evo plus128gb hafıza kartı aldım ve gm9pro telefonuma takip kurdum ardından hafiza kartına 46gb kadar bir dosya indirmek istedim ancak 4gb ta hata verdi ve indirmedi bende laptopuma takıp hafıza kartını fat32den exfat a çevirdim ve tekrardan telefona taktım bu sefer ise desteklenmeyen sd card hatası aldım başka bir telefona takınca exfat ta sd card  i görüyor ancak gm9 proda hata veriyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

kullanici861222 kullanici861222 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ağa hiç bilen yokmu

    kullanici861222 kullanici861222 (1)
    1 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,

      Hafıza kartını ntfs formatına çevirirsen sorun çözülür. Fat32 eski bir format olduğu için bu tarz hatalarla karşılaşman normal. Exfat linux formatı olduğu için android desteklememektedir.

      astrayos astrayos (141)
      1 yıl önce cevaplandı

      • Abi android one cihazlar ntfs destekliyormu kullanici861222 1 yıl önce
      • Evet, destekliyor. astrayos 1 yıl önce
      • Abi bu seferde sdkart bozuk hatası verdi kullanici861222 1 yıl önce
      • Telefondan formatlamayı denedin mi? astrayos 1 yıl önce

      merhaba, SD kart ivine tasimak sitedigin dosyayi , önce cep telefonun depolama bölgesine tasi, sonra SD kart bölümüne tasimayi dene.

      baran1235 baran1235 (1)
      1 yıl önce cevaplandı

      • Söyle bir sıkıntı var ben dosya indirmek istediğim için almıştım uc mini gibi veya adm gibi ugulamalarla büyük boyutlu dosyalar indirmek istemiştim ancak formatı fat 32 olduğu için 4gb ta hata veriyor dediğiniz işlemi yaptim dosya attım yine aynı hatayı verdi kullanici861222 1 yıl önce