search.conduit.com kaldırma

Conduit ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelen, tarayıcınızı ve varsayılan arama moturunuzu ele geçiren bir tür tarayıcı gaspcısı yazılımdır. Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi internet tarayıcılarının varsayılan açılış sayfası search.conduit.com olur. Ayrıca Conduit Toolbar yazılımı bilgiayarınıza yüklenir. Bu yüzden bilgisayarınızın açılış ve işlem performansı yavaşlar. Conduit kaldırmaConduit temizleme işlemi bir kaç aşamadan oluşmaktadır.

  1. Conduit Toolbar yazılımının programlardan kaldırılması
  2. Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların Conduit'ten temizlenmesi
  3. Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların Conduit kısayolundan kurtarmak
  4. Bilgisayardaki diğer Malware yazılımların temizlenmesi

Yukarıdaki 4 aşamadan sonra bilgisayarınızdan search.conduit.com ve conduit araçları kaldırılacaktır.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Conduit teknik olarak bir virüs değildir. Ama kullanıcı ChromeFireFoxInternet Explorer gibi internet tarayıcısını ele geçirdiği için ve kullanıcıyı arama motoru olarak  search.conduit.com kullanmaya zorladığı için istenmeyen yazılım olarak nitelenir.

    search.conduit.com sitesi kullanıcıya istenmeyen reklamlar, pop-up pencereler görüntüler

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan search.conduit.com kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Search.Qone8.com kaldır - adw Cleaner
      ADW Cleaner search.conduit.com zararlısını ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan search.conduit.com ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
       Search.Qone8.com  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    CONDUIT EL İLE TEMİZLEME

    Adım 1:  search.conduit.com  istenmeyen yazılımını kaldırma

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    •  Conduit Chrome Toolbar,Conduit toolbarSearch protect by Conduit  programlarından biri varsa veya en son Conduit ile karşılaşmadan önce yüklediğiniz yazılımı bulun ve programı seçin ve Kaldır'ı tıklatın.
      delta-homes.com nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2:  search.conduit.com'u Internet Explorer, Chrome ve Firefox'dan kaldırma

     search.conduit.com'u Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünün ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    delta-homes.com nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    delta-homes.com nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete  personal  settings" i işaretleyin ve  Sıfırla - Reset i tıklayın.

    delta-homes.com nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

     search.conduit.com'u Firefox'dan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazınını yanındaki aşağı ok butonunu tıkayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    delta-homes.com nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin

     search.conduit.com'u Chrome'dan temizleme

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa  düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın. Delta Homes linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    delta-homes.com nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin(varsa Conduit AppsBrowserDefender,  ConduitYontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.

    Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına dogru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın.

    ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

    delta-homes.com nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

    Adım 3:  search.conduit.com windows kısa yollarını temizleme

    Masaüstündeki Chrome,firefox, Internet explorer ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target "http:// search.conduit.com" gibi olan ifadeyi silin.

    Adım 4: Spyware temizleme aracı ile  search.conduit.com'un internet tarayınızdan kurtulma

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? Malwarebytes i buradan indirin ve kurun. Malwarebytes'ın nasıl kullanıldığı yazıda anlatılıyor.

    Malwarebytes diğer zararlı yazılımlara karşı da sisteminizi tarayıp temizleyecektir.

    hakan hakan (15409)