Search Extension by Ask nedir?

Google Chrome uzantılarında Search Extension by Ask adında bir uzantı var. Search Extension by Ask nedir?

Search Extension by Ask zararlı bir uzantı mı?

Search Extension by Ask nasıl kaldırılır?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Search Extension by Ask nedir?

    Search Extension by Ask, Google Chrome tarayıcısının varsayılan arama özelliklerini değiştiren bir eklentidir.

    Search Extension by Ask yüklendiği anda tarayıcı ana sayfanız değişir ve arama yaptığınızda Google üzerinden değil başka bir site üzerinden arama gerçekleşir.

    Bu tür eklentilerin kötü tarafı arama sonuçlarını değiştiriyor olmalarıdır. Çoğu zaman arama sonuçlarının içine veya ziyaret edilen sitelerin içine ilave reklam ekleyerek sizi rahatsız ederler. Daha önce hiç reklam olmayan sitelerde karşınıza reklam çıkabilir.

    Search Extension by Ask gibi uzantılar Chrome tarayısına ücretsiz programlar veya yanlışlıkla tıklanan linkler yüzünden yüklenir.

    Özellikle son dönemlerde pek çok indime sitesinde bulunan birden fazla "download veya indirme" linki kafa karışıklığına yol açıyor. Bunların çoğu reklamlar yüzünden görünmekte. Kullanıcı hangisinin gerçek olduğunu bilmediği için o an ekranda en fazla görünen linki tıklayarak indirmeye başlamakta.

    Bu durum özellikle crack,warez sitelerinde daha fazla.

    Search Extension by Ask kaldırılması gereken bir uzantıdır. Eğer bilgiayarınıza yüklüyse mutlaka kaldırmalısınız.

    Search Extension by Ask nasıl kaldırılır?

    Aşağıdaki yönergeleri uygulayarak Search Extension by Ask eklentisini kaldırabilirsiniz

    1. Google Chrome tarayıcısını açın.
    2. Adres satırına şunu yazın ve enter tuşuna basın:
      chrome://extensions/
    3. Bu komut sizi Google Chrome uzantılar ayarına götürecektir.
    4. Burada şu şekilde veya farklı eklentiler göreceksiniz:
      Internet speed tracker
    5. Burada gördüğünüz ve ne olduğunu bilmediğiniz tüm uzantıları Kaldır butonu vasıtasıyla kaldırın.
    6. Google Chrome tarayıcını kapatın ve açın.

    Bu şekilde Search Extension by Ask uzantısı kaldırma tamamlanmış olacaktır.

    hakan hakan (15424)