search.myway.com nasıl kaldırılır?

search.myway.com nedir?

search.myway.com sitesi nasıl tarayıcımın ana sayfası oldu?

search.myway.com Google Chrome tarayıcısından nasıl kaldırılır?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    search.myway.com nedir?

    search.myway.com, Google alt yapısını kullanan bir arama sitesidir. Google tarayıcınızın ana sayfası search.myway.com olduysa yüksek ihtimalle ücretsiz bir program yda Google Chrome eklentisi yüklediniz.

    search.myway.com genelde şu iki eklenti ile beraber geliyor:  InternetSpeedTracker ve Search Extension by Ask

    Bu iki Chrome eklentisi de çeşitli sitelerde hemen indirme linklerinin yanında çıkan (örneğin tamindir) reklamlar üzerinden yükleniyor.  Bu reklamlar genelde "Download", "indir" gibi kelimeleri seçerek kullanıcının doğru indirme linkine erişmesine engel oluyorlar.

    Kullanıcı genelde oyun ya da program indirdiğini düşünürken  InternetSpeedTracker ve Search Extension by Ask gibi eklenti ya da zararlı yazılım indiriyor.

    Ana sayfanız search.myway.com tarafından ele geçirildiyse şu şekilde görünecektir:

    search myway kaldırma

    search.myway.com gibi siteler arama sonuçlarını değiştirir. Bu da sizin doğru içeriğe ulaşmanızı engeller. Yine bu tür siteler size gereksiz ve fazlada reklam gösterirler.

    search.myway.com nasıl kaldırılır?

    search.myway.com kaldırmak için öncelikle Google Chrome'da yüklü eklentilerden kurtulmanız gerekir:

    1. Google Chrome tarayıcısını açın.
    2. Adres satırına şunu yazın ve enter tuşuna basın:
      chrome://extensions/
    3. Bu komut sizi Google Chrome uzantılar ayarına götürecektir.
    4. Burada şu şekilde veya farklı eklentiler göreceksiniz:
      Internet speed tracker
    5. Burada gördüğünüz ve ne olduğunu bilmediğiniz tüm uzantıları Kaldır butonu vasıtasıyla kaldırın.
    6. Google Chrome tarayıcını kapatın ve açın.

    Bu işlemden sonra search.myway.com tarayıcı gaspçısı siteden kurtulmuş olacaksınız.

    İlave bir güvenlik için önerim Adwcleaner ile bilgisayarınızı taratmanız. Bu program sizi yine benzer kötü amaçlı yazılım ve sitelerden kurtaracaktır.

    Adwcleaner ile ilgili detaylı bilgiyi ve indirme linkini aşağıdaki çözümde bulabilirsiniz.

    Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

    search.myway.com kaldırma işlemi diğer tarayıcı korsanı sitelere göre çok daha basit ve kısadır. search.myway.com ana sayfayı Chrome uzantısı vasıtasıyla değiştirir. uzantıyı kaldırdığınız anda Chrome ana sayfanız temizlenir ve yine Google olarak değişir.
    search.myway.com gibi sitelerden korunmak için bilmediğiniz güvenmediğiniz sitelerden program indirmeyin ve yüklemeyin. Şüphelendiğiniz dosya ve siteleri uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)