Search Protect kaldırma

search protect i sizin dediğiniz yöntemlerle kaldırdım tüm dosyalarını bilgisarayımdan sildim internet explorer ve chroome den uzantıları temizledim program yükle ve kaldır dan programı kaldırdım ancak bilgisayarımın sağ alt kısmında simgesi duruyor ve program açılıyor işin garip tarafı görev yöneticisinde işlemlerde gözükmüyor ve herhangi bi çıkış seçeneği yok lütfen yardımcı olurmusunuz

squear59 squear59 (2)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle Program Ekle/Kaldır bölümünde "Search Protect" varsa kaldırınız.

    Ardından Başlat/Çalıştır bölümüne msconfig yazınız. Açılan pencereden Başlangıç sekmesine geliniz ve "Background Container" programının yanında bulunan işareti kaldırınız. (Windows 8 için "Görev Yöneticisi" Başlangıç sekmesinden ulaşabilirsiniz.)

    Bilgisayarım'a sağ tıklayınız ve "Yönet"i seçiniz. Açılan pencereden "Sistem Araçları/Görev Zamanlayıcı/Görev Zamanlayıcı Kütüphanesi"ne tıklayınız. Sağ taraftaki menüden "BackgroundContainer Startup Task" seçeneğine çift tıklayınız. Açılan pencerede "Eylemler" bölümünü açınız ve oradaki eyleme çift tıklayınız. Açılan pencerede "Bağımsız değişkenler ekle(isteğe bağlı)" seçeneğinde yazan herşeyi siliniz ve Tamam deyiniz.

    Sonrasında gizli dosyaları gösteriniz (Nasıl yapacağınız aşağıdaki linklerde anlatılmıştır) ve aşağıda belirttiğim dosyaları bulup siliniz.

    Windows 8 gizli dosyaları gösterme

    Windows 7 gizli dosyaları gösterme

    Windows XP gizli dosyaları gösterme

    C:\Windows\SysWOW64\SearchProtect (32 bit kullananlarda bu klasör bulunmaz)
    C:\Program Files\SearchProtect
    C:\Program Files\Conduit
    C:\ProgramData\Conduit
    C:\Users\KULLANICI_ADINIZ\AppData\Local\Conduit
    C:\Users\KULLANICI_ADINIZ\AppData\LocalLow\Conduit
    C:\Users\KULLANICI_ADINIZ\AppData\Roaming\SearchProtect
    C:\Users\KULLANICI_ADINIZ\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\gqehixkj.default\searchplugins\conduit-search
    C:\Users\KULLANICI_ADINIZ\AppData\Local\Temp (Bu klasörde bulunan "ct1066435" ve "CT3281067" klasörleri ve SearchProtect logosu barındıran tüm dosyaları siliniz)

    Bu işlemlerin ardından bahsettiğiniz sorunun çözülmüş olması gerekmektedir.

    utkubayat utkubayat (885)