Search.Qone8.com nasıl temizlenir?

0

Search.Qone8.com ChromeFireFoxInternet Explorer internet tarayıcılarını ele geçiren, yüklemiş olduğunuz ücretsiz bir yazılımla birlikte yüklenen, ChromeFireFoxInternet Explorer tarayıcılarının ana sayfasını ve varsayılan arama motorunu Search.Qone8.com olarak değiştiren istenmeyen bir yazılımdır. Search.Qone8.com virüs değildir. Bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz (oyun, media player, youtube video indirici, chat yazılımı ve benzeri gibi) ücretsiz bir yazılımla beraber sisteminize yüklenir.

Search.Qone8.com sayfası arama sonuçlarında reklam ve sponsorlu bağlantılar görüntüler ve arama sorgularınızı toplar. Search.Qone8.com aynı arama  sonucundaki sıralama sonuçlarını kendi çıkarları doğrultusunda değiştirir. Arama sonuçları yanıltıcı olabilir. Bu sebepten kaldırmanız önerilir.

Search.Qone8.com kaldırma işlemi, Search.Qone8.com temizleme nasıl yapılır?

ChromeFireFoxInternet Explorer internet tarayıcılarından Search.Qone8.com nasıl temizlenir?

hakan hakan (15352)
10 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Search.Qone8.com teknik olarak bir virüs değildir. Ama kullanıcı Chrome, FireFox, Internet Explorer gibi internet tarayıcısını ele geçirdiği için ve kullanıcıyı arama motoru olarak Search.Qone8.com kullanmaya zorladığı için istenmeyen yazılım olarak nitelenir. 

  Search.Qone8.com sitesi kullanıcıya istenmeyen reklamlar, pop-up pencereler görüntüler.

  Eğer ücretsiz bir yazılım (oyun, video kayıt / izleme, indirme-yöneticileri veya PDF yaratıcıları) gibi bir yazılım yüklediyseniz  Search.Qone8.com bu yazılımla beraber bilgisayarınıza yüklenir. Yani siz farkında olmadan, örneğin oyun yüklediğinizi düşürken Search.Qone8.com bilgisayarınıza yüklenir.

  Örneğin Viplayer yüklediğinizde sisteminize tarayıcınıza ChromeFireFoxInternet Explorer,  Search.Qone8.com  bulaşır.

  Search.Qone8.com KALDIRMA ChromeFireFoxInternet Explorer

  1. Adım: AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Search.Qone8.com kaldırma
  2. Adım: Junkware aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından Search.Qone8.com temizleme
  3. Adım: MalwareBytes ile sisteminizi Search.Qone8.com ve diğer zararlılara karşı tarama.

  AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Search.Qone8.com kaldırma

  1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
  2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
  3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
   Search.Qone8.com kaldır - adw Cleaner
   ADW Cleaner Search.Qone8.com zararlısını ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
  4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Search.Qone8.com ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
    Search.Qone8.com kaldırma - temizleme ekranı
   ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  2. Adım Junkware aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından Search.Qone8.com temizleme

  Junkware,  Search.Qone8.com uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

  Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile  Search.Qone8.com kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki Search.Qone8.com uzantılarını sileceğiz.

  1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
  2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
  3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
   Search.Qone8.com kaldırma - temizleme aracı ile tarama Bu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
  4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

  3 Adım: MalwareBytes ile sisteminizi Search.Qone8.com ve diğer zararlılara karşı tarama.

  Son aşama olarak sisteminizi Malwarebytes ile taramanız gerekiyor.
  MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden MalwareBytes'ı indirebilir ve sisteminizi zararlı yazılımlara karşı tarayabilirsiniz.

  MalwareBytes worms, trojans, rootkits, rogues, dialers, spyware gibi tüm zararlı yazılımları tarayacak ve bulduklarını temizleyecektir.

  Bütün bu işlemlerden sonra bilgisayarınızdan Search.Qone8.com kaldırma işlemi tamamlanmış ve diğer zararlılardan kurtulmuş olmalısınız.

   

  cemkara cemkara (4215)
  10 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol