search.safefinder.com nasıl kaldırılır?

Arama motorumda şu sayfa çıkıyor .  Değiştiremiyorum bir türlü ne yapmalıyım ?https://feed.helperbar.com/?publisher=APSnapdoAMRev&co=TR&userid={DeviceId}&searchtype=sc&installDate=08.06.2016&barcodeid={BarcodeId}&channelid=3&av=windows

Ayrıca bilgisayarıma çinceni japoncamı bilemediğim bir program var ve kaldıramıyorum . Ne yapmalıyım ?

mat7 mat7 (341)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarınıza reklam trojanı bulaşmış. Aşağıdaki linkini verdiğim 3 programı indirip hepsiyle tek tek sisteminizi taratın

    Adwcleaner

    Zemana AntiMalware

    Malwarebytes AntiMalware

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Tarayıcılarda sıkıntı varsa Başlat / çalıştırı açın bu dosya yolunu yapıştırın" %userprofile%\AppData\Local"

      Google opera mozilla  klasörünü silin sıkıntı olmaz kayıtlı kısayolar ve şifreleriniz silinir yeniden girersiniz

      "C:\Program Files (x86)\"    Google klesörünü silin Google chrome yeniden kurun

      zemana anti malware 15 gün ücretsiz burdan indirin  tarama yaptırın

      bilgisayarı yeniden başlatın.

      candan candan (4301)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Teşekkür ediyorum arkadaşlar ilginize. Şuan müsait değilim . olunca deneyeceğim ve sonucu bildireceğim. Bilginize sağlık . :) mat7 6 yıl önce
      • Arama motorumda şu sayfa çıkıyor . Start.me Değiştiremiyorum bir türlü ne yapmalıyım ? Yükarıda tavsiye edilen bu programlar bu iş içinde işe yarar mı ? mat7 6 yıl önce
      • tabiyki evet candan 6 yıl önce