Search.snap.do virüsü nasıl temizlenir?

0

Snap.do virüsü nasıl temizlenir? Search.snap.do nasıl kaldırılır?

EceKoc EceKoc (834)
8 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  Aşağıda Chrome, Firefox, Internet Explorer için search.snap.do tarayıcı gaspçısı nasıl kaldırılır anlatılmıştır.

  search.snap.do temizleme iki farklı yöntem ile yapılabilir:

  1. search.snap.do otomatik kaldırma
  2. search.snap.do manuel kaldırma

  search.snap.do Y OTOMATİK KALDIRMA:

  1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkinden yazılımı indirin.
  2. Tüm tarayıcılardann çıkınChrome, FirefoxInternet Explorer hepsini kapatın.
  3. İndirmiş olduğunuz search.snap.do kaldırma programı Adwcleaner'ı çalıştırın. Programın çalışması bitene kadar bekleyin.
  4. İşlem sonunda search.snap.do sayfasından kurtulmuş olacaksınız.

  Hâlâ search.snap.do sayfası açılıyorsa aşağıdaki işlemleri deneyin.

  Adım 1: Tarayıcıları search.snap.do  temizleme

  1. İnternet Explorer'ı search.snap.do  temizleme: İnternet Explorer'ı açın, çark / dişli şeklindeki "Araçlar" butonuna tıklayın (veya klavyeden Alt+X e basabilirsiniz). Açılan menüden"İnternet Seçenekleri" tıklayın. "Gelişmiş" sekmesinden Sıfırla düğmesine tıklayın. Açılan pencerede Kişisel Ayarları Sil onay kutusunu işaretleyin. İşlem tamamlandıktan sonra Tamam'a tıklayın ve İnternet Explorer'ı kapatın. Explorer kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
  2. Mozilla Firefox'u search.snap.do virüsünden temizleme: Firefox'u açın, ekranın üst kısmındaki "Firefox" butonuna tıklayın. Yardım menüsünün altındaki Sorun Giderme Bilgileri ni tıklayın. Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki "Firefox Tarayıcısını Sıfırla" butonuna tıklayın. Açılan pencerede Sıfırla butonuna tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra Firefox kendini yeniden başlatacaktır. Firefox kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
  3. Google Chrome'u search.snap.do virüsünden temizleme: Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın. Açılan sayfada "Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve search.snap.do.com'u kaldırın. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın. Chrome kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.

  Adım 2: Windows'u search.snap.do virüsünden temizleme

  1. Windows Xp'yi search.snap.do virüsünden temizleme: Başlat menüsünü açın, buradan Kontrol Paneline tıklayın. Açılan pencereden Program Ekle/Kaldır'ı seçin. Buradan search.snap.do ile ilgili tüm programları kaldırın.
  2. Windows Vista ve Windows7'yi search.snap.do virüsünden temizleme: Başlat menüsünü açın, buradan Kontrol Paneline tıklayın. Açılan pencereden "Program Kaldır"ı seçin. Buradan search.snap.do ile ilgili tüm programları kaldırın.
  3. Windows 8'i search.snap.do virüsünden temizleme: Metro kullanıcı arayüzüne gitmek için Windows anahtarına tıklayın. Ekranda sağ tıklayıp, Tüm Uygulamalar'a tıklayın. Kontrol Paneline tıklayın ve buradan "Program Kaldır"ı seçin. Buradan search.snap.do ile ilgili tüm programları kaldırın.

  Adım 3: Anti-virüs programıyla bilgisayarı tarama

       MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

  Bu 3 adımdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın, search.snap.do virüsünden ve search.snap.do.com arama motorundan tamamen kurtulmuş olacaksınız.

  EceKoc EceKoc (834)
  8 yıl önce cevaplandı

   0

   Link bozuk.Zaten manuel kaldırmayı kaç kere denedim kendiliğinden bir daha geliyor.Lütfen yardımcı olun.Bir de ''Denetim Masası-Programlar ve Özellikler'' bölümünde Snap.do adlı bi program var onu kaldırmayı da denedim fakat ''uninstall.exe çalışmayı durdurdu'' hatası alıyorum.Lütfen yardımcı olun.

   huseyinkepezdag huseyinkepezdag (1)
   6 yıl önce cevaplandı

   • Link düzenlendi. Adwcleaner ile tarama yaparsanız sorun düzelecektir. murat 6 yıl önce
   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol