Searchapp.exe tcp bağlantılarında görülüyor.Nedir bu Searchapp.exe?

İnternette arayınca bitcoin miner diyo fakat hiçbir belirti yok.

ceviz ceviz (7)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Searchapp.exe normalde Windows'un arama hizmetidir. Ama miner virusleri de kendini bu isimleri kullanarak kamufule edebiliyor. Bunun virus olup olmadigini anlamak icin Malwarebytes programi ile internet kapalıyken tarama yapın. TCP bağlantılarını kontrol etmek ıcın de TCP Vıew programını kullanın ve bu exe'nın kullandığı ip adreslerını Vırustotal veya ip sorgu gıbı sitelerden kontrol edebılırsınız. Bu sitelerde bu ip adreslerıyle ılgılı genel bılgıler bulabılırsınız. Veya özelden bana bu ip adreslerini gönderirseniz ben bu adresleri inceleyip size bilgi verebilirim.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim size özelden yazıcam . ceviz 2 yıl önce

    SearchApp.exe Windows uygulamasıdır. Virüs değildir. Genelde şu gibi konumlarda bulunur. Birden fazla SearchApp.exe dosyası disk üzerinde bulunabilir.

    C:\Windows\SystemApps\Microsoft.Windows.Search_cw5n1h2txyewy

    C:\Windows\WinSxS\amd64_microsoft-windows-s..sktop.appxmain.root_31bf3856ad364e35_10.0.22000.120_none_c4a02f7c0324c157

    SearchApp.exe dosyasını sağ tuşla tıklayıp özelliklerine baktığında Dijital İmza bölümünde Microsoft ifadesini görebilirsin. Bu SearchApp.exe dosyası Microsoft tarafından dijital olarak imzalanmış demektir.

    SearchApp.exe dosyası tek başına bitcoin miner filan değil. Ama Elbette bu adı, SearchApp.exe adını kullanan bir virüs olabilir.  Dosyayı sağ tuşla tıkla ve Microsoft tarafından imzalanmış mı kontrol et.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Virus olmasi Imkansiz bilgisayarda hiçbir uygulama you ceviz 2 yıl önce
    • @ceviz virüs değil yazdım zaten murat 2 yıl önce