Searchfunmoods nedir? Searchfunmoods nasıl kaldırılır?

Searchfunmoods nedir? Searchfunmoods nasıl kaldırılır? Aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

Searchfunmoods bir tür tarayıcı korsanıdır.  Funmoods, programı yüklendiğinde bilgisayara bulaşır.

Funmoods, size Duygu simgesi, Göz kırpma, Metin Efekti ve diğer öğelerden oluşan resimler sunan ücretsiz bir eklentidir.   Facebook sohbet, mesajlar, duvar mesajları ve e-postalarında, ayrıca diğer sosyal ağlarda   funmoods ifadelerini kullanabilirsiniz.

Fakat  ücretsiz diğer programlar ile birlikte geldiğinden ve kullanıcı dikkatsizliğinden faydalarak bilgisayara kurulduğundan istenmeyen yazılımlar grubuna girer.

 Searchfunmoods kaldırma aşağıdaki aşamalardan oluşur:

  1. Programlardan  Searchfunmoods ve Funmoods yazılımlarını kaldırma
  2. Adwcleaner ile  Searchfunmoods kaldırma
  3. Junkware removal tool ile  Searchfunmoods kaldırma
  4. Searchfunmoods ve virüs temizleme
murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    searchfunmoods.com nedir? searchfunmoods.com virüs mü?

    Funmoods, size Duygu simgesi, Göz kırpma, Metin Efekti ve diğer öğelerden oluşan resimler sunan ücretsiz bir eklentidir.   Facebook sohbet, mesajlar, duvar mesajları ve e-postalarında, ayrıca diğer sosyal ağlarda   funmoods ifadelerini kullanabilirsiniz.

    Funmoods, ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelir ve potansiyel istenmeyen yazılımlardan biridir. Funmoods yüklendikten sonra google chrome ve firefox gibi internet tarayıcılarının varsayılan arama motoru searchfunmoods.com değişir.

    searchfunmoods.com Chrome, internet Explorer, Firefox gibi internet tarayıcıların ana sayfasını değiştiren, varsayılan arama moturunu değiştiren bir tür tarayıcı gaspçısıdır. Ücretsiz bir yazılım ile birlikte gelmesi muhtemeldir. Bu tür eklentiler istenmeyen yazılım, eklenti olarak nitelendirilir. searchfunmoods.com bir tür virüs değildir. Virüs gibi yayılma özelliği yoktur.

    searchfunmoods.com nasıl kaldırılır? searchfunmoods.com nasıl temizlenir?

    Aşağıdaki detaylı anlatımlar bilgisayar performansınızı, hızınızı arttırmak için aşamalar içerir. Aşağıdaki işlemleri eksiksiz yaptığınızda hem searchfunmoods.com tarayıcı gaspçısından kurtulacaksınız hem de bilgisayarınızdaki diğer zararlı yazılımlar, malware türü zararlılar temizlenecektir.

    Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız o aşamaya geçebilirsiniz.

    funmoods kaldırma Adım 1 :  funmoods yazılımının kaldırılması.

    funmoods kaldırma işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • funmoods ile ilişkili programları bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin. funmoods  ile ilişkili programı şu programlardan biri olabilir:
      Dealply
      Dealply (removal only)
      Funmoods
      Funmoods Packages

    • Eğer bu programlardan birisi yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.funmoods nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

     AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan searchfunmoods.com kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Nasıl Kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      searchfunmoods.com kaldır - adw Cleaner
      ADW Cleaner  searchfunmoods.com istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  searchfunmoods.com ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      searchfunmoods.com kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    2. Adım Junkware aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından searchfunmoods.com temizleme

    Junkware, searchfunmoods.com uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile  searchfunmoods.com​​ kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki searchfunmoods.com​​ uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır  linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      searchfunmoods.com​​ kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    FirefoxGoogle Chrome gibi tarayıcıların searchfunmoods.com​​'dan  temizlemesi

    searchfunmoods.com​​'i Firefox'dan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazınını yanındaki aşağı ok butonunu tıkayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    searchfunmoods.com  nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin

    searchfunmoods.com CHROME'DAN KALDIRMA

    Chrome'u açın ve aşağıdaki işlemleri yapın.

    Başlangıçta

    1. Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.
    2. Ayarlar > Ayarlar'a gelin.
    3. Başlangıçta  > Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç   yanındaki Sayfaları ayarla'yı tıklayın.
    4. searchfunmoods.com linki varsa buradan X tıklayarak kaldırın.

    Görünüm

    1. Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.
    2. Ayarlar > Ayarlar'a gelin.
    3. Görünüm  > Ana Sayfa  düğmesini göster seçin.
    4. Değiştiri  tıklayın.
    5. searchfunmoods.com linki varsa buradan kaldırın.

    Arama

    Arama bölümünde Funmoods  yerine Google seçin.

    Chrome ayarlar

    GOOGLE CHROME EKLENTİLERİNİ SİLME

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    searchfunmoods.com nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin. Şu eklentiler varsa silin:

    DealPly
    FunMoods

    Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.

    Adım 3: Spyware , Malware temizleme genel bir bakım ve temizleme

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir. Malware yazılımlar virüsler gibi zararlı yazılımlara verilen genel bir addır. searchfunmoods.com virüs olmasa da yine de bilgisayarınızda virüs taraması yapmak son derece mantıklı bir işlemdir.

    1. MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Bilgisayarınızı belirli aralıklara karşı virüslere karşı taramakta fayda vardır.

    Tüm bu işlemlerden sonra  http://searchfunmoods.com istenmeyen tarayıcı gaspçısı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook üzerinde takip ederek destek verebilirsinizhttps://www.facebook.com/uzmanim.net

    murat murat (12492)