Seçilen Disk GPT Bölümü Stilinde(Format)

Merhaba Arkadaşlar Benim Bilgisayarım Asus K55VD serisi bir notebook ,

Benim Bilgisayarım Windows 8 idi Sonra Win 7 x64 bit format attım sonra bir sorun oluştu win 8 x64 bit format atmak gerekti bende dvd yi taktım format bölümüne geldim özel formatı seçtim sonra disk seçme bölümüne geldim ve takıldım orada bütün diskleri sildim bir tek MSR bölümü kaldı Sistemi falan komple sildim tekrar Yeni Yapıp Bir c Bir d kurdum ancak seçemiyorum Tıkladığımda GPT bölümü diyor yardım edermisinz

NOT: Bu Format işlemini Launch CSM Enabled ile yaptım , Az önce Windows 7 x64 dvd si ile Fast Boot Enabled deyken denedim GPT falan demedi.

recepguvenc recepguvenc (26)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Arkadaşlar Gerek Kalmadı çok kolay oldu

    Bu Format işlemini Launch CSM Enabled ile yaptım , Az önce Windows 7 x64 dvd si ile Fast Boot Enabled deyken denedim GPT falan demedi.

    recepguvenc recepguvenc (26)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Ne yaptığınızı yazsaydınız başkaları da faydalanırdı. murat 9 yıl önce
    • Sen sadece kendinemi müslümansın @recepguvenc ? temmuz 6 yıl önce
    • Neyse, ilk mesaj sonuna yazdığın çözümünü ben cevabi mesajın altına kopyalayarak ilave ettim. Doğru olan bu şekilde yapmaktır @recepguvenc temmuz 6 yıl önce

    Buna ek olarak;

    ISO dosyasını USB'ye yazdırırken MBR olarak yazdırmışsanız, ama bilgisayara en son format GPT biçiminde yapılmışsa yine bu hatayı verebilir. Bu durumda

    • ISO dosyasını bilgisayarın dosya biçimine göre yeniden yazdırırsınız
    • Veya format atarken diski tamamen "sil"ersiniz ve disk bölümlemeyi tekrar yaparsınız.
    omercik omercik (9418)