Secondary master hard disk error

 Secondary master hard disk error diye bi hata geliyo nasıl düzeltebilirim yada sorun ne tam olarak anlayan birisi yardımcı olabilir mi?

Secondary master hard disk error Press F1 to resume

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10201876199862937&set=a.1075491663805.9790.1721635509&type=3&theater

salih0460 salih0460 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    sistem özelikleri ve işletim sisteminiz birde

    bu hatanın nasıl oluştu bunları yazabilirseniz yardım etmekte kolaylaşır

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • gördüm evet candan 7 yıl önce
    • temmuz arkadaşın tarfi ni deeyin benimde yazacaağım aşağı yukarı aynı candan 7 yıl önce

    linkte facebook hesabımda paylaştım resmi

    salih0460 salih0460 (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      1- Önce BIOS Ayarlarını default duruma getireceksin (İlk olarak F9 ve enter, sonra F10 ve enter).

      Eğer PC yine açılmazsa;

      2- PC'yi yüklü işletim sistemi kurulum DVD'si ile başlatarak (BIOS'tan veya PC açılışında boot menüden DVD ile başlatma önceliği seçilecek) PC başlatma tamiratı seçilip yönergeler takip edilecek; bu şekilde PC açılış problemi düzeltilecek.

      Bunları yaparken PC'nin USB (ve varsa diğer) bağlantıları boşta olsun. Mouse-klavye dışında takılı donanım, alet edevat varsa çıkarılsın.

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

        Secondary master hard disk error  ahatası alıyorsanız ve F1 tuşuna bastığınızda bilgisayarınız açılıyor mu? Denediniz mi?

        Secondary master hard disk error  hatası ekrandayken F1 tuşuna basın. Bilgisayar normal bir şekilde açılıyorsa bilgisayara bağlı ikinci diskte sorun var demektir.

        F1 tuşuna bastığınız halde Secondary master hard disk error hatası devam ediyorsa aşağıdaki satırları okuyun.

        Secondary master hard disk error bilgisayara takılı olan ikincil durumdaki sabitdisk ile ilgili bir sorun var demektir. Bir bilgisayara  birden fazla sabitdisk takılabilir. Sabitdiskler anakart üzerindeki bağlanı noktalarına takılır. Genelde bir anakart üzerinde 2 tane sabitdisk bağlantı noktası vardır.

        Bilgisayarınızda 2 tane disk varsa bunlardan 2.sinde şuanda sorun var. Bu durum sabitdisk kablosunun oynamasından kaynaklanabilir.   Bilgisayar kasanını açın ve aşağıdaki resimdeki kabloları kontrol edin.

        Sata sabitdisk

        Bu kablolardan kırmızı olan veri kablosuz diğer renkli olansa güç kablosudur.  Hem anakart tarafında hem de disk tarafında bağlantı uçlarını kontrol edin kablolar yerlerinden çıkmış veya hafifçe oynamış olabilir.

        Kablolarda bir sorun yok ve siz hâlâ Secondary master hard disk error hatası alıyorsanız o zaman BIOS ayarlarınızda bir sorun olabilir BIOS 'a girip varsayılan ayarları yükleyebilirsiniz.

        Secondary master hard disk error hatasının diğer bir sebebi sabitdiskteki bozulmalardır. sabitdiskte bir sorun olursa Secondary master hard disk error  hatası alabilirsiniz.

        murat murat (12492)