Seçtiğim bilgisayarın özellikleri iyi mi? Bana bilgisayar önerisinde bulunabilir misiniz?

https://www.incehesap.com/geforce-ray-tracing-warrior-gold-bafir-gaming-pc-fiyati-46115/ arkadaşlar bu sistemi almayi düşünüyorum. Islemci icin iki secenek var zaten 2. Olani secmeyi düşünüyorum. 1tb hdd , asus tuf anakart , asus tuf 165hz 1ms monitörünüde ekleticem. Önerir misiniz ?

impos impos (1)
3 yıl önce sordu

  • Kaç TL bütçen var? darkcrak 3 yıl önce
  • Max 12 impos 3 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Kötü, hem de çok kötü. Kötü olmasının sebepleri;

  • Fiyatının hakkını vermiyor, o fiyata daha iyisi toplanır.
  • Güç kaynağı kötü.
  • SSD sıkıntılı.

Eğer 12K Bütçenin içine monitör dahilse aşağıda ki gibi bir sistem alınmalı. Hazır alacağını varsayarak böyle bir sistem öneriyorum normal şartlarda parça parça almak hem daha uyguna gelir hem daha performanslı parçalar seçilebilir.

RTX 2070S + R5 3500X

Sistem özellikleri;

  • R5 3500X
  • B450M S2H
  • RTX 2070Super
  • 240 GB SSD
  • ( HDD fiyatı pahalı olduğu için eklemedim, ayriyetten başka siteden alıp kendiniz montajını yapabilirsiniz )
  • MB511 Kasa
  • MWE 650Watt 80+ PSU
  • 8x2 3600 MHz RAM

Fiyatı : 9980 TL.
Monitör olarak hep aşağıdaki ni önereceğim;

Intel olarak;
RTX 2070S + i5 10400F

Sistem özellikleri;

  • i5 10400F
  • H410M S2H Anakart
  • RTX 2070Super
  • 240 GB SSD
  • ( HDD fiyatı pahalı olduğu için eklemedim, ayriyetten başka siteden alıp kendiniz montajını yapabilirsiniz )
  • MB511 Kasa
  • MWE 650Watt 80+ PSU
  • 8x2 3000 MHz RAM

Hafif darboğaz olabilir.

10000 TL.

Hazır sistem alırsan yukarıdaki sistemler gibi bir manzara çıkıyor, hazır alırsan sistem hem pahalı hem de  muadillerine göre düşük bir sistem ortaya çıkıyor.

Bütçe arttırırsan kesinlikle aşağıda ki sistemi öneririm:
GameGaraj PHANTOM 7A-RTX

Hazır sistem alırsan yukarıda ki gibi bir manzara çıkıyor, hazır alırsan sistem hem pahalı hem de  muadillerine göre düşük bir sistem ortaya çıkıyor.

Parça parça alacak olursan;

High Power 750Watt 80+ Gold PSU
Galax RTX 2070 Super. İndirimde kaçırmamak lazım.
R5 3600X
MSI Mag Forge
B450 Gaming Anakart
HyperX Fury 480 GB SSD
G.Skill 8 GB 3600MHz RAM ( 2 Adet )

Toplamda 10211 TL. Attığım Ekran kartını alırsan toplamda 11999 TL gibi bir şey oluyor. Eğer bütçe arttırırsan ekran kartını aşağıda ki ile değiştirmeni öneririm. Yalnız kasaya sığar mı onu bilmiyorum tam araştıramadım.
Palit RTX 3070.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • Çok teşekkür ederim size yazmasaydim alcaktim. Donanimdan fazla anlamıyorum. Çevremde pc toplucak biriside yok oyuzden hazir sisteme yönelmiştim. Olmadi ayri ayrı söylemek mantikli gibi. Tekrardan saolun.. impos 3 yıl önce
  • Rica ederim. @impos hydra 3 yıl önce