Secure boot nasıl aktif edilir?

Şimdi ben Windows 11 yüklemek istiyorum fakat secure boot aktıf olmadığından yapamıyorum. Laptop'un markası HP250 G5. Secure boot nasıl aktıf ederim?

ekrem1 ekrem1 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    BIOS veya UEFI'dan/den aktif edebilirsin fakat windows 11 kullanmanı tavsiye etmem çünkü hala beta buildinde ve fazla bugları olacaktır.

    denemehesap123 denemehesap123 (1)
    2 yıl önce cevaplandı

      SecureBoot aktif etmeden de yükleme yapabilirsin.

       Secure Boot ve Trusted Platform Module (TPM) 2.0 atlayarak da Windows 11 yüklemek mümkün.

      Kayıt defterinde şu adrese git:

      İngizlice Windows

      Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup

      Türkçe Windows

      Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup

      Daha sonra Setup üzerinde Sağ tuş yeni > Anahtar seç ve adını LabConfig yap.

      Oluşturduğun değeri tıkla ve sağ tuş Yeni > DWORD (32 bit ) seç. Adını BypassTPMCheck yap. Çift tıkla Değeri 1 yap.

      Yine aynı işlemi BypassRAMCheck ve  BypassSecureBootCheck için yap değerleri 1 olsun.

      Kayıt defterinden çık. Bu kadar.

      hakan hakan (15394)
      2 yıl önce cevaplandı

        Windows 11 yükleme: Secure boot ve TPM kontrolünü kapatmak

        Videosunu çektim: https://www.youtube.com/watch?v=ISCjVJV4JhU

        güzel bilgi @hakan teşekkürler

        alattin alattin (16984)