Secure Boot ve TPM kontrolü nasıl aşılır?

Windows 11 yüklerken Secure Boot ve TPM açık olmasını istiyor. Windows 11 kurulumu sırasında Secure Boot ve TPM kontrolünü atlamanın bir yolu var mı? Secure Boot ve TPM kontrolü aşmanın bir yolu var mı?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 11 kurulumu öncesinde Secure Boot ve TPm kontrolü atlanabiliyor. Bunu kayıt defteri üzerinden yapmak mümkün.

    Secure Boot ve Trusted Platform Module (TPM) 2.0 atlayarak da Windows 11 yüklemek mümkün.

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Çalıştır penceresine regedit yazın, enter tuşuna basın.
    2. Kayıt defterinde şu adrese gidin:
      Türkçe Windows:
      Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup

      İngilizce Windows:
      Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup

    3. Daha sonra Setup üzerinde Sağ tuşla tıklayın ve açılan pencereden  Yeni > Anahtar seç ve adını LabConfig yap.
    4. Oluşturduğunuz değeri tıkla ve sağ tuş Yeni > DWORD (32 bit değeri ) seçin. Adını BypassTPMCheck yapın. Çift tıkla Değeri 1 yapın.
    5. Yine aynı işlemi BypassRAMCheck ve  BypassSecureBootCheck için yapın değerleri olsun.
    6. Kayıt defterinden çıkın.
    7. Windows 11 kurulumunu başlatın.

    Yukarıdaki işlemle Windows 11 kurulumu öncesinde Secure Boot ve TPm kontrolü atlanabiliyor.

    alattin alattin (16984)
    2 yıl önce cevaplandı

      deneyip bakacam çünkü benim biosta tpm yok

      okatur okatur (1)