SecurityHealthSystray.exe virüs mü?

Görev yöneticisinde diğerlerinden farklı görünen SecurityHealthSystray.exe diye bir şey var.  SecurityHealthSystray. nedir? Virüs olabilir mi? Kalkan gibi bir simgesi var. Diğer dosyalardan farklı görünüyor. Geçen gün bir oyun yüklemiştim (crackli) ondan sonra geldi sanırsam. Ne yapabilirim şimdi?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    SecurityHealthSystray.exe dosyası Windows işletim sisteminin bir parçasıdır. Bu dosya C:\Windows\System32 klasörü içinde bulunur.

    Dosya özelliklerine baktığımda Windows Security notification icon ( Windows güvenlik bildirim simgesi) yazıyor. Diskte 84KB gibi bir alan kaplıyor. SecurityHealthSystray.exe dosyası Windows Güvenlik Sağlık Hizmetinin bir parçası. SecurityHealthSystray.exe virüs değil bir sistem dosyası.  SecurityHealthSystray.exe dosyasını silmeyin. Eğer aşırı RAM kullanımı ya da aşırı CPU kullanımı söz konusuysa o zaman bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun çözülmezse bilgisayarda virüs taraması gerçekleştirin. Fakat el ile SecurityHealthSystray.exe dosyasını sakın silmeyin.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Virüs değildir ancak yüklediğiniz crackli oyun bilgisayarınıza maraz kaptırabilir sonra virüsle uğraşırsın. Aşağıdaki programlarla tarama yap ve her zaman orjinal uygulama kullanmanı öneririm.

      hydra hydra (3800)