Selamlar,benim sorum şu: veza uzantılı dosyaları nazıl çözmek olur? stop djvu encryptor uygulaması işe yaramadı

Sizin YouTube da videonuza baktım, araştırma yaptım,lakin çözemiyorum,  .veza uzantılı dosyalar nasıl encrypt etmek olur?

elgun09 elgun09 (1)
2 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Geçmiş olsun. STOP (Djvu) Ransomware  diye bilinen fidye yazılımının bir uzantısı veza.  Şuraya iki faydalı link koyuyorum:

    Offline Key Online key nedir? Dosyalarım Offline Key ile mi şifrelenmiş nasıl anlarım?

    Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

    .veza uzantısı yeni bir varyant ve şuan için bilinen bir çözümü yok.

     Emsisoft STOP Djvu Decryptor yazılımı sadece Offline Key ile şifrelenen dosyaların şifresini çözer. Burada da Offline Key in  Emsisoft STOP Djvu Decryptor  yazılımına eklenmiş olması gerekir.

    Eğer online key ile şifreleme yapıldıysa maalesef bir çözümü yok.  Yukarıdaki linklerden offline key nedir öğrenebilir ve senin dosyaların offline key ile mi şifrelendi anlayabilirsin.  Eğer Offline key ile şifrelendiyse ara ara  Emsisoft STOP Djvu Decryptor yazılımını denemen gerek Offline key henüz eklenmemiş ve ilerleyen zamanda eklenme ihtimali olabilir.

    murat murat (12517)
    2 ay önce cevaplandı