Sertifika sorunu

lütfen çözüm bulun müşteri hizmetlerini aradım bizimle ilgili değil sorun diyorlar

atakan35 atakan35 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sertifika sorunları bir çok nedenden olabiliyor genellikle Uyumsuz programlar ve sistemlerde kullanılan online (engelle site girişleri vs.) için [Proxy,Dns,Vpn] uygulamaları orn: HotspotShield,SpotFlux vb.gibi uygulamaların kullanımı,birden fazla yanlış girilen dns adresleri,Proxy tanımlamaları akabinde tarayıcı eklentileri uzantıları kullanılarak sunucu üzerinden bağlantılar vsvs..gibi işlemler sonucunda farklı adresler,ülke sunucuları ve portlar üzerinden bağlantılar yapıldığından kullanılan işletim sistemi hizmet kanalı olan sertifika,dosya imza kontrolleri ayarları süzgeci bu gibi giriş yöntemlerinde doğal olarak güvensiz olarak algılar.

    Tavsiyeler:

    1.Sisteminizden emin olmak için sağlam,güncel bir antivirüs ile taratın.

    2.Sisteminizi en son sorunsuz çalıştığı tarihe,windows'un sistem geri yükleme özelliğini kullanarak geri yükleyin.

    3.Sistemde kullandığınız Vpn,Proxy uygulamaları var ise,kaldırınız crack,patch yabancı dosyalar ve hatalı registry girdileride bu tip sorunları sistemde yaratabilir.

    4.Kullandığınız işletim sistemi önemli olan ( hotfix,security,.Netframework ) güncelleme paketlerine sahip değil ise,internet ortamında da tarayıcıların bilhassa son versiyon'ları sistemlerle senkronize olduğundan güvenlik sertifikaları kontrollerinde de bu gibi durumlar ortaya çıkmaktadır.(işletim sisteminizi tamamen güncelleyiniz)

    5.Önemli verilerinizi yedekleyip.sisteminizi yeniden kurmanız format atarak temiz sistem kurulumu ile sonuç elde edilecektir işletim sistemleri kurulumu sonrasında güncellemek,sistem için gerekli olan securityhotfix güvenlik güncellemelerininde tamamen yüklenip sistemi güncelleyiniz gerekli işlemleri yaptıktan sonra kurtarma kaydı oluşturup,kurtarma diskinede temiz sisteminizi backup ediniz (Olası risklerde geri dönüşünüz olur.)

    Şimdilik bu kadar aklıma gelenler iyi forumlar kolay gelsin.

    forjest forjest (101)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Cevaplarınız için teşekkür ederim. Format atdım windows10a yükseltdim değişen bişey yok bağlantınız gizli değil gitdi bu seferde hmm bu sayfaya ulaşamıyoruz diyor daha yeni formatlanan bilgisayar niye böyle yapsınki müşteri hizmetlerini arayıp kalayı basıcam mecburen pişkin pişkin bide bizle alakalı değil sorununuz diyolar. atakan35 8 yıl önce