Server Error in '/adilkullanimuygulamasi' Application.

Zaman zaman  karşıma aşağıdaki gibi bir hata geliyor. Tarayıcıyı açıp adres satırına örneğin uzmanim.net yazıp enter tuşuna bastığımda sayfa http://bilgi.turktelekom.com.tr/adilkullanimuygulamasi/index.aspx?fid=1 adresine yönleniyor ve karşıma şu şekilde bir hata geliyor

Server Error in '/adilkullanimuygulamasi' Application.

The resource cannot be found.

Description: HTTP 404. The resource you are looking for (or one of its dependencies) could have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.  Please review the following URL and make sure that it is spelled correctly.

Requested URL: /adilkullanimuygulamasi/index.aspx

Server Error in '/adilkullanimuygulamasi' Application. hatasını çözümü ve sebebi nedir?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Server Error in '/adilkullanimuygulamasi' Application hatasının sebebi ve çözümü nedir?

    Eğer tarayıcınız bir anda  http://bilgi.turktelekom.com.tr/adilkullanimuygulamasi/index.aspx?fid=1 adresine yönlendiriliyor ve karşınıza

    Server Error in '/adilkullanimuygulamasi' Application.

    The resource cannot be found.

    Description: HTTP 404. The resource you are looking for (or one of its dependencies) could have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.  Please review the following URL and make sure that it is spelled correctly.

    Requested URL: /adilkullanimuygulamasi/index.aspx

    hatası geliyorsa adil kullanım uygulamasından kaynaklı kotanız doldu demektir. Aslında yukarıda çıkan hata Türk Telekom'un adil kullanım kotası uyarısını barındırıyor. Fakat yönlendirilen sayfa yayından kaldırılmış, muhtemelen Türk Telekom yazılım geliştiricileri bu sayfayı kaldırıp yerine başka bir yönlendirme sayfası oluşturdular ama kota dolduğunda bu kaldırılan sayfaya yönlendiriliyoruz.

    Sonuç olarak yukarıda yönlendirilen ve hata alınan sayfa genelde ay sonuna doğru, kotanız dolduğunda karşınıza çıkabilir.

    http://bilgi.turktelekom.com.tr/adilkullanimuygulamasi/ adresine girdiğinizde karşınıza şöyle bir yazı geliyor:

    Web sitemizde bakım ve güncelleme çalışması yapılmaktadır. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

    Buradan da anlaşılacağı gibi Türk Telekom yönlendirilen bilgi sayfasını yeniliyor, değiştiriyor. Fakat sayfa yayından kaldırıldığı için karşımıza tuhaf bir hata sayfası geliyor.  Bu sayfa ile karşılaşırsanız görmezden gelin.  Kotanızı koltrol ettiğiniz de dolmuş olduğunuzu göreceksiniz.

    murat murat (12492)